more_horiz
Wiadomości

Zełenski: dziękuję polskim braciom za bezcenne wsparcie obronne

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 23:20
- Rozmawiałem z prezydentem Polski Andrzejem Dudą i premierem Włoch Mariem Draghim oraz przeprowadziłem spotkanie z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Francji. Dziękuję partnerom za potępienie rosyjskich pseudoreferendów i prób aneksji naszych terytoriów, do czego przygotowuje się Kreml - powiedział w swoim cowieczornym wystąpieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Prezydent Zełenski: dziękuję polskim braciom za wsparcie obronne
Prezydent Zełenski: dziękuję polskim braciom za wsparcie obronneFoto: Володимир Зеленський/Facebook

W wieczornym wystąpieniu prezydent Ukrainy powiedział, że cały świat musi dowiedzieć się o przestępczych działaniach Moskwy. Dodał, że władze w Kijowie kontynuują aktywność dyplomatyczną, aby wszystkie państwa świata i partnerzy Ukrainy rozumieli, jakie nowe kroki ku eskalacji podejmuje codziennie Rosja. 

Wołodymyr Zełenski podziękował też prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie oraz premierowi Włoch Mario Draghiemu za potępienie pseudoreferendów, które Rosjanie zorganizowali na Ukrainie.

Rozmowa Duda-Zełenski. "Dziękuję polskim braciom"

Dziękuję naszym polskim braciom za bezcenne wsparcie obronne i naszą współpracę na rzecz wspólnego bezpieczeństwa - powiedział też szef ukraińskiego państwa na opublikowanym wieczorem nagraniu w Telegramie.

Jak dodał, rozmowa z Andrzejem Dudą dotyczyła też sposobów wzmocnienia stosunków oraz współpracy transgranicznej. - Musimy zrobić wszystko, by nie było dla naszych narodów żadnej przeszkody w stosunkach gospodarczych i wszystkich innych - podkreślił Zełenski. 

Posłuchaj
00:27 11967126_1.mp3 Wołodymyr Zełenski: kontynuujemy naszą dyplomatyczną aktywność, aby wszystkie państwa świata i partnerzy Ukrainy rozumieli, jakie nowe kroki ku eskalacji podejmuje codziennie to terrorystyczne państwo (IAR) 

Odniósł się również do planowanej przez Rosję aneksji okupowanego ukraińskiego terytorium. - Rosja nie dostanie nowego terytorium Ukrainy - powiedział. - Przyłączy siebie do tej katastrofy, którą sama przyniosła na okupowane terytorium naszego kraju - stwierdził.

ms, IAR, PAP

Zobacz także

Zobacz także