more_horiz
Wiadomości

Pomoc z Polski dla mieszkańców Żytomierza. Skorzystają też polskie rodziny

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2023 17:01
Do Żytomierza dotarł kolejny transport żywności i pakietów medycznych od Fundacji "Dziękujemy za wolność" współpracującej z ukraińskimi organizacjami społecznymi. Pomoc trafi m.in. do polskich rodzin, które od dawna żyją w tym mieście.
Transport z pomocą z Polski dotarł do Żytomierza
Transport z pomocą z Polski dotarł do ŻytomierzaFoto: Fundacja Dziękujemy za Wolność/Facebook

Prezes Fundacji "Dziękujemy za wolność" Adam Zawadzki powiedział IAR, że wsparcie trafiło do Polskiego Centrum Edukacji w Żytomierzu.

Żywiciele rodzin na froncie

Jak zauważył, ponad 80 ochotników - Polaków z obwodu żytomierskiego - zgłosiło się, aby walczyć w ukraińskiej armii. Zawadzki zwrócił uwagę, że często ochotnicy ci są jedynymi żywicielami rodziny, a sytuacja finansowa ich bliskich jest zła.

- Ważne, żeby pomagać właśnie w tym momencie, kiedy czasem czujemy przesilenie tematyką ukraińską - podkreślił.

Zaznaczył, że blisko rok od rozpoczęcia rosyjskiej agresji w Ukraińcach jest wciąż wiele wiary w zwycięstwo i pomyślną obronę ich wolności.


Posłuchaj
00:24 zy1.mp3 Prezes Fundacji "Dziękujemy za wolność" Adam Zawadzki: każda pomoc zostanie przyjęta (IAR)

 

Zestawy medyczne

Wolontariusze po raz kolejny zawieźli walczącym plecaki ratownicze i indywidualne pakiety medyczne, które trafią do 30. Brygady Zmechanizowanej. Od początku inwazji Rosji na Ukrainę Fundacja prowadzi akcję charytatywną "Apteczka dla Ukrainy".


- Staramy się poprzez pomoc medyczną, plecaki ratownicze i indywidualne pakiety medyczne pomagać żołnierzom, strażakom i policjantom - podkreślił Zawadzki.

Informacje o wsparciu można znaleźć na stronie Fundacji "Dziękujemy za wolność" www.ApteczkadlaUkrainy.org lub pisząc na adres fundacja.dziekujemyzawolnosc@gmail.com.

Posłuchaj
00:27 zy2.mp3 Prezes Fundacji "Dziękujemy za wolność" Adam Zawadzki: ważne, żeby pomagać, kiedy czujemy przesilenie tematyką ukraińską (IAR)

 

Czytaj także:

IAR/fc

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także