more_horiz
Wiadomości

Rosyjska broń na Białorusi. W obwodzie mińskim zainstalowano system rakietowy S-400

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2023 14:00
Na Białoruś z Rosji przybył najnowocześniejszy przeciwlotniczy kompleks rakietowy S-400. Rozmieszczono go na terenie arsenału armii białoruskiej we wsi Nawakołasawa w pobliżu Stołbców w obwodzie mińskim - powiadomił portal opozycyjny Biełaruski Hajun.
Białoruś: rosyjski przeciwlotniczy kompleks rakietowy S-400 rozmieszczono w obwodzie mińskim
Białoruś: rosyjski przeciwlotniczy kompleks rakietowy S-400 rozmieszczono w obwodzie mińskimFoto: Shutterstock/Kuleshov Oleg

Ministerstwo obrony Białorusi poinformowało, że w najbliższym czasie kompleks rozpocznie dyżur bojowy. To jest już drugi rosyjski kompleks S-400 rozmieszczony na terytorium Białorusi.

Broń jądrowa na Białorusi

W zeszłym tygodniu Aleksander Łukaszenko oświadczył, że gwarantuje bezpieczeństwo rosyjskiej broni nuklearnej na Białorusi. Według białoruskich władz w stronę terytorium tego kraju rozpoczęło się przemieszczanie rosyjskiej taktycznej broni nuklearnej. Białoruski przywódca był w Moskwie gościem Euroazjatyckiego Szczytu Ekonomicznego.

Jednocześnie rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu i białoruski minister obrony Wiktar Chrenin podpisali w Mińsku dokumenty dotyczące rozmieszczenia rosyjskiej taktycznej broni jądrowej na terytorium Białorusi.

Podczas podpisania umowy Szojgu zapowiedział, że rosyjskie wojska rozmieszczą tam dodatkowe kontyngenty wojskowe w celu rozbudowy infrastruktury wojskowej, rozszerzenia wspólnych ćwiczeń wojskowych i prowadzenia działań rozpoznawczych w pobliżu granic tzw. państwa związkowego.

Czytaj także:

dz/IAR


Zobacz także

Zobacz także