more_horiz
Wiadomości

Zderzenie holownika z tankowcem w Kanale Sueskim. Nie żyje jedna osoba

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2023 00:23
Zmarł jeden z członków załogi holownika, który zatonął w Kanale Sueskim, po zderzeniu z tankowcem przewożącym skroplony gaz płynny (LPG). O jego śmierci poinformowała w sobotę agencję Reutera rodzina zmarłego. 
Zmarł jeden z członków załogi holownika zatopionego w Kanale Sueskim przez tankowiec
Zmarł jeden z członków załogi holownika zatopionego w Kanale Sueskim przez tankowiecFoto: Shutterstock/Igor Grochev

Na pokładzie holownika Fahd znajdowało się siedem osób - powiadomił prezes zarządu Kanału, Osama Rabie. Dodał on, że trwają prace ratownicze z użyciem dźwigu wysłanego w celu wydobycia zatopionego statku.

Tragicznie zmarły członek załogi, Sayed Moussa, był mechanikiem z Port Said - przekazała jego rodzina.

Kanał Sueski

Holownik Kanału Sueskiego zatonął po zderzeniu z tankowcem pod banderą Hongkongu na strategicznie ważnym szlaku wodnym - zakomunikował w sobotę zarząd Kanału.

Dwa źródła podały, że tankowiec Chinagas Legend nie doznał uszkodzeń w wyniku kolizji i zakotwiczył w Port Said, gdzie "czeka na zakończenie procedur związanych z wypadkiem" - powiedział Rabie. Jednostka ma 230 metrów długości i 36 metrów szerokości; przewozi 52 tys. ton LPG.

Otwarty w 1869 r. Kanał Sueski to kluczowe połączenie morskie dla transportu ropy naftowej i gazu ziemnego oraz przewozu ładunków. W 2015 r. rząd prezydenta Egiptu Abdela Fattaha al-Sisiego zakończył znaczną rozbudowę kanału, co umożliwiło przyjmowanie największych statków świata.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także