more_horiz
Wiadomości

Amerykański żołnierz deportowany z Korei Północnej. Wrócił do ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2023 15:59
Deportowany z Korei Północnej amerykański żołnierz Travis King jest już w ojczyźnie.
Żołnierz deportowany z Korei Pn. jest już w ojczyźnie
Żołnierz deportowany z Korei Pn. jest już w ojczyźnieFoto: Joshua Davenport/ Shutterstock

Poinformował o tym Departament Stanu USA. Mężczyzna został wydalony z Korei, po tym jak przyznał się, że przed dwoma miesiącami wtargnął na teren tego kraju.

Przedstawiciel amerykańskiej dyplomacji poinformował agencję AFP, że Travis King wylądował już na amerykańskiej ziemi. Wcześniej zapowiadano, że po powrocie do kraju trafi do szpitala na badania.
Obywatel USA w połowie lipca brał udział w wycieczce do przygranicznej wioski w strefie zdemilitaryzowanej oddzielającej Koreę Południową od Północnej. Miał tam przekroczyć linię demarkacyjną i nielegalnie wkroczyć na teren Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

Problemy z prawem

Wcześniej amerykański żołnierz miał problemy z prawem i spędził dwa miesiące w więzieniu w Seulu za napaść. Gdy był eskortowany na lotnisko, aby wrócić do USA, uciekł i pojechał na wycieczkę do Strefy Zdemilitaryzowanej.

Zobacz również w tvp.info: Korea Północna zapisała w konstytucji swój status państwa nuklearnego

Zatrzymanie Travisa Kinga przypadło na gorący okres w relacjach między obydwoma Koreami. Przywódca Północy Kim Dzong Un zapowiedział przyspieszenie produkcji broni atomowej, co miałoby zapobiec "amerykańskim prowokacjom".

Czytaj także:

dn/IAR

Zobacz także

Zobacz także