Atak nożownika w Japonii. Kilkanaście osób zostało rannych
W fabryce opon w Japonii doszło do ataku z użyciem noża i substancji chemicznej. Poszkodowanych zostało kilkanaście osób. Policja aresztowała 38-letniego mężczyznę.
2025-12-27, 07:28
Atak w Japonii. Kilkanaście osób rannych
Do ataku doszło w fabryce w środkowej Japonii. Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa. W wyniku napaśći rany kłute odniosło osiem osób, siedem innych zostało zaatakowanych substancją chemiczną, prawdopodobnie wybielaczem. Pięć osób, które zostały pchnięte nożem, jest w stanie ciężkim.
Do zdarzenia doszło w firmie Yokohama Rubber, mającej siedzibę w mieście Mishima, w prefekturze Shizuoka w środkowej Japonii.
Zgłoszenie z zakładu opon
Policja i straż pożarna twierdzą, że otrzymały zgłoszenie w piątek miejscowego czasu około godziny 16.30. Dzwoniący poinformował, że pięć lub sześć osób zostało dźgniętych nożem, a na terenie zakładu rozlano jakiś płyn.
Według mediów, zatrzymany to Oyama Masaki z miasta Mishima, prawdopodobnie związany z fabryką, w której doszło do napaści.
Źródło: PAP/Euronews/NHK World/inne