"Czarne dziury" w strategicznej bazie Rosji. Zdjęcia ujawniają skalę zniszczeń

W wyniku ataku na zbiorniki ropy naftowej Hruszowa w Noworosyjsku uszkodzone zostały dwa zbiorniki w magazynie paliwowym. Dowodem są zdjęcia satelitarne opublikowane przez kanał Exilenova+.

2026-05-26, 07:52

"Czarne dziury" w strategicznej bazie Rosji. Zdjęcia ujawniają skalę zniszczeń
Wypalone zbiorniki po ataku na bazę naftową Rosji. Foto: Militarnyj/Exilenova+/Kiber Boroszno

Zdjęcia pokazują dwa uszkodzone zbiorniki

Nowe zdjęcia satelitarne, opublikowane przez kanał Exilenova+, pokazują, że dwa zbiorniki na ropę naftową są uszkodzone. Współrzędne tego miejsca to 44.74654782917656° N, 37.883213448543714° E.

Baza naftowa Hruszowa leży obok terminalu morskiego Szechsaris.  Tworzą razem kompleks przeładunkowy. Pojemność obiektu szacuje się na 1,2-1,25 mln metrów sześciennych ropy naftowej i produktów naftowych. Znajduje się tam 40-47 zbiorników.

Atak na bazę paliwową w Noworosyjsku przeprowadzono 23 maja. Tej samej nocy zaatakowano także terminal portowy Szechsaris.

Największy terminal naftowy na południu Rosji

Rosja wykorzystuje kompleks przeładunkowy Szescharis do odbioru, przechowywania i potem załadunku ropy naftowej i produktów naftowych na tankowce.

Szescharis to największy terminal naftowy w południowej Rosji, będący częścią struktury firmy Czernomortransnieft (Transnieft). Jest to punkt końcowy dużych rurociągów Transnieftu w Kraju Krasnodarskim. 

Czytaj także:

Źródło:Militarnyj; Exilenova+

Polecane

Wróć do strony głównej