more_horiz
Wiadomości

Pentagon publikuje trzy nagrania, na których zarejestrowano UFO

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 02:04
Pentagon oficjalnie opublikował trzy nagrania z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Chociaż same materiały nie są nowe i krążyły w sieci od jakiegoś czasu, to publikacja ich przez amerykańską armię stanowi potwierdzenie autentyczności.
Kadr z jednego z opublikowanych nagrań
Kadr z jednego z opublikowanych nagrańFoto: navair.navy.mil

Jeden z filmów nagrany został w 2004 roku, dwa pozostałe - w 2015. Na pierwszym zarejestrowano sytuację, podczas której piloci samolotów należących do marynarki wojennej zaobserwowali ponad 12-metrowy obiekt, który unosił się kilkanaście metrów nad powierzchnią wody.

Po opublikowaniu nagrania z jednym z pilotów rozmawiał New York Times. Przyznał on, że nigdy nie widział, żeby jakakolwiek maszyna tak przyspieszała.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
PAP Bernie Sanders 1200.jpg
UFO istnieje, czy nie? Bernie Sanders: powiem, jak zostanę prezydentem

Na nagraniach z 2015 roku również widać dwa obiekty, które poruszają się z bardzo dużą prędkością. Amerykańska marynarka wojenna potwierdziła prawdziwość tych nagrań już wcześniej, we wrześniu 2019 roku.

Rzecznik departamentu obrony USA powiedziała stacji CBS News, że oficjalne upublicznienie filmów, które wyciekły do sieci w 2007 i 2017 roku, wynika z tego, że po analizie ustalono, że nie ujawniają one żadnych wrażliwych dla Pentagonu informacji.

Widoczne na nagraniach maszyny sklasyfikowano jako UFO, ponieważ Pentagon nie ma wiedzy, czy są to samoloty, czy pojazdy innego rodzaju.

msz, CBS News, CNN, radiozet.pl

Zobacz także

Zobacz także