more_horiz
Wiadomości

"Absurdalne propozycje". Rzecznik Kremla twierdzi, że nie ma ryzyka zablokowania budowy Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 12:56
- Władze Rosji nie widzą obecnie ryzyka zablokowania przez Niemcy budowy Nord Streamu 2 - stwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapewnił, że przeważają oceny, iż propozycje wstrzymania budowy gazociągu są "absurdalne".
Dmitrij Pieskow, rzecznik prasowy Władimira Putina
Dmitrij Pieskow, rzecznik prasowy Władimira PutinaFoto: PAP/ITAR-TASS/Tatyana Makeyeva

- Na razie odnotowujemy, że w odpowiedzi na każde takie nowe oświadczenie (wzywające do wstrzymania budowy) pojawiają się dwa mówiące o absurdalności takich propozycji - oświadczył Pieskow.

putin schroeder 1200 pap.jpg
"Niegodne byłego kanclerza". Niemieccy politycy krytykują Schroedera za pracę przy NS2

Pytany o to, czy Kreml widzi obecnie ryzyko zablokowania budowy gazociągu, przedstawiciel Kremla odparł przecząco. Podkreślił przy tym, że Rosja śledzi apele wygłaszane w tej sprawie przez polityków w Niemczech.

Sprawa Nawalnego może okazać się decydująca

Minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer oceniła w weekend, że kwestia sankcji w sprawie Nord Streamu 2 zależy od współpracy Moskwy w wyjaśnieniu, co dokładnie stało się z opozycjonistą Aleksiejem Nawalnym.

Czytaj także:

Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas zapowiedział, że podejrzenie padnie na Rosję, jeśli nie pomoże ona w wyjaśnieniu sprawy Nawalnego. -"Mam nadzieję, że Rosjanie nie zmuszą nas do zmiany naszego stanowiska w sprawie Nord Streamu 2" - oświadczył Maas w wywiadzie dla "Bild am Sonntag".

Wcześniej w Niemczech kilku czołowych chadeków, m.in. przewodniczący komisji spraw zagranicznych Bundestagu Norbert Roettgen, wezwało kanclerz Angelę Merkel do zawieszenia budowy Nord Streamu 2. Kanclerz, która jest zwolenniczką projektu gazociągu łączącego Rosję i Niemcy po dnie Bałtyku, uznała jednak, że nie należy tego łączyć z próbą otrucia Nawalnego.

itom

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także