more_horiz
Wiadomości

NASA bada katastrofy naturalne. Udało się uchwycić niezwykłe zdjęcie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 11:35
Satelita NASA uchwycił kolorowy obraz Stanów Zjednoczonych pokazujący pożary na Zachodzie, dym z pożarów dryfujący nad krajem, burze tropikalne oraz huragan Sally docierający na ląd.
Helikopter podczas akcji gaszenia pożarów w Kalifornii
Helikopter podczas akcji gaszenia pożarów w KaliforniiFoto: PAP/EPA/Kyle Grillot

Czerwone punkty na zachodzie wskazują obszary o znacznie wyższej temperaturze niż przestrzenie wokół nich, a więc miejsca pożarów.

Obraz uchwycony przez NASA Obraz uchwycony przez NASA

Czerwone punkty oznaczające pożary są najbardziej widoczne na całym Zachodnim Wybrzeżu, ale występują też poza tym obszarem.

1200_pożar_EN.jpg
Pożary w Kalifornii nie ustępują. NASA przeprowadziła lot, aby zbadać spalone obszary

Ponadto na zdjęciu uchwycono cztery burze tropikalne. Po lewej stronie widoczna jest Karina, która oddala się od obszaru Baja California.

Huragan Sally można zauważyć na środku zdjęcia. Dotarł na ląd przy wybrzeżu Zatoki Perskiej, przynosząc ze sobą powódź. Huragan Paulette widoczny jest u wschodniego wybrzeża w pobliżu Bermudów z wiatrem o prędkości 74 mil na godzinę. Hurricane Teddy, w prawym dolnym rogu, którego wiatry również osiągają prędkość 74 mil na godzinę, przemieszcza się na zachód.

Obrazy satelitarne są generowane każdego dnia z wielu satelitów. Bardzo rzadko możliwe jest uchwycenie obrazu tak wielu zagrożeń na jednym zdjęciu.

Czytaj także:

Od ponad pięćdziesięciu lat NASA wykonuje prace, aby zrozumieć i zbadać Ziemię, poprawić jakość życia i chronić jej przyszłość. NASA łączy technologię, naukę i unikalne globalne obserwacje.

itom

Zobacz także

Zobacz także