more_horiz
Wiadomości

Prezydent Meksyku zarażony koronawirusem. Symptomy są łagodne

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 02:59
Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador ujawnił w niedzielę że test wykazał, iż jest zakażony koronawirusem. Dodał, że ma łagodne objawy i jest pod opieką lekarzy. Obrador ma rozmawiać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat dostaw rosyjskiej szczepionki Sputnik V.
Andres Manuel Lopez Obrador
Andres Manuel Lopez ObradorFoto: PAP/EPA/Jose Mendez
usa covid forum 1200 .jpg
USA: liczba ofiar COVID-19 wzrosła o jedną trzecią w ciągu miesiąca

"Z przykrością informuję was, że jestem zakażony Covid-19. Symptomy są łagodne, ale jestem leczony. Jak zawsze jestem optymistą. Wszyscy będziemy podążać naprzód" - napisał Obrador na Twitterze.


67-letni prezydent był od dawna krytykowany za dawanie publicznie złego przykładu współobywatelom. Rzadko widziany był z maską na twarzy i często podróżował rejsowymi samolotami. Sprzeciwiał się też zamknięciu gospodarki argumentując, że byłaby to katastrofa dla wielu Meksykanów żyjących z dnia na dzień.

Czytaj także:


Obrador ujawnił, że w poniedziałek ma rozmawiać telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem m. in. na temat dostaw do Meksyku rosyjskiej szczepionki na koronawirusa Sputnik V.

Agencja Associated Press zauważa, że rosyjska szczepionka nie została oficjalnie dopuszczona do stosowania w Meksyku, ale rząd usiłuje wszelkimi sposobami zapełnić niedobory wywołane niedostatecznymi dostawami szczepionki Pfizera. Dotychczas Meksyk dostał zaledwie 618 tys. dawek tej szczepionki.

Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w tym kraju zbliża się, według oficjalnych danych, do 150 tys. a zakażonych do ponad 1,7 mln.

Liczba zmarłych i chorych wzrosła dramatycznie po okresie świątecznym; szpitale są przepełnione.

dn

Zobacz także

Zobacz także