more_horiz
Wiadomości

Brazylia: deputowani chcą przyspieszyć szczepienia i dopuścić więcej szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 02:23
Senat Brazylii przyjął ustawę, która pozwoli przyspieszyć zakupy szczepionek na potrzeby programu szczepień COVID-19 w kraju. Dokument czeka teraz na podpis prezydenta Jair Bolsonaro.
Ustawa przyjęta przez brazylijskich senatorów czeka teraz na podpis prezydenta
Ustawa przyjęta przez brazylijskich senatorów czeka teraz na podpis prezydentaFoto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

covid-19 koronawirus pap 1200.jpg
Brazylia: amazoński wariant koronawirusa trzykrotnie bardziej zaraźliwy

Przyjęta przez Senat we wtorek ustawa zezwala na awaryjne użycie szczepionek, które już zostały zatwierdzone przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Kanadę, Japonię, Chiny, Koreę Południową, Rosję i Argentynę.

Rekord zgonów wskutek COVID-19

Brazylia zarejestrowała we wtorek rekord pod względem liczby zgonów z powodu COVID-19 w ciągu jednego dnia, podczas doby zmarło 1 641 osób - poinformowało ministerstwa zdrowia. To przewyższa poprzedni jednodniowy rekord 1 595 zgonów zarejestrowany pod koniec lipca 2020 r.

Czytaj także: 

Reuters pisze, że Brazylia stoi w obliczu nowego szczytu przypadków koronawirusa, a jej system szpitalny jest na skraju załamania. W połowie kraju oddziały intensywnej opieki medycznej są wypełnione pacjentami w 80 proc.


opr. Johns Hopkins University

Brazylia przeżywa najgorszy moment pandemii, z jego drugą falą i szerzącym się nowym, bardziej niebezpiecznym, wariantem wirusa- informuje ministerstwo zdrowia. 


mbl

Zobacz także

Zobacz także