more_horiz
Wiadomości

Włochy: już od przyszłego tygodnia będzie więcej szczepień przeciw COVID-19. Nawet 200 tys. dziennie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 19:46
Około 200 tys. osób będzie szczepionych codziennie we Włoszech w najbliższym tygodniu - taką prognozę przedstawił w niedzielę urząd nadzwyczajnego komisarza do spraw pandemii na podstawie dostępności preparatów w kraju i planowanych dostaw. Według planów od połowy kwietnia dzienna liczba szczepień ma wzrosnąć do pół miliona.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/BaLL LunLa

W związku z oczekiwanym znacznym wzrostem dostaw szczepionek od następnego miesiąca minister zdrowia Roberto Speranza przyznał, że jest optymistą, jeśli chodzi o sytuację pandemiczną latem.

Koloseum Rzym FREE 1200_660.jpg
Włochy zmagają się z brytyjską odmianą koronawirusa. Nowe zalecenia sanitarne w kraju

- Są powody, by patrzeć z ufnością na najbliższe tygodnie. Ale na razie moment jest trudny, musimy utrzymać wszystkie środki ostrożności, ale w kolejnych tygodniach sytuacja będzie się stopniowo poprawiać. Już na wiosnę, a potem latem zobaczymy znaczącą poprawę - oznajmił Speranza w wywiadzie telewizyjnym.

Resort zdrowia poinformował o 300 następnych zgonach na COVID-19 i 20159 kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem. Od soboty wykonano 277 tys. testów.

Łączna liczba zmarłych na COVID-19 w ciągu roku wzrosła do 104942.

Stale rośnie liczba zainfekowanych koronawirusem pacjentów w szpitalach; przebywa ich tam ponad 30 tys. Około 3400 osób jest na oddziałach intensywnej terapii.

Wirusa wykryto dotąd u ponad 3,3 mln osób, z których wyleczonych zostało 2,7 mln. Obecnie w kraju zakażonych koronawirusem jest 571 tys. osób.

Czytaj także:

Pogłębia się chaos szczepionkowy w Cremonie w Lombardii, gdzie drugi dzień z rzędu do wielkiego punktu medycznego zgłosiło się kilka razy mniej osób niż oczekiwano; w niedzielę 58 z 500. Okazało się, że do większości nie zostały wysłane sms-y z wezwaniem na szczepienie.

Dotychczas we Włoszech zaszczepiono 7,7 mln osób. Dwie dawki otrzymało 2,4 mln, czyli 4 proc. populacji.

    kmp

    Zobacz także

    Zobacz także