more_horiz
Wiadomości

Belgia otrzymała pierwsze dawki szczepionki Johnson & Johnson. Ruszyły dostawy do unijnych krajów

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 18:04
Jak informuje korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, Belgia otrzymała pierwsze dawki szczepionki przeciw koronawirusowi firmy Johnson & Johnson. Dziś koncern rozpoczął dostawy do unijnych krajów.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/vovidzha

Do Belgii na początek dotarło 36 tysięcy dawek a jeszcze w tym miesiącu ma być wysłanych kolejne ponad 62 tysiące. Władze w Brukseli mają nadzieję, że do końca czerwca dostarczonych zostanie prawie półtora miliona dawek. Dostawy szczepionek Johnson & Johnson do unijnych krajów w drugim kwartale mają wynieść 55 milionów dawek co zapisano w kontrakcie.

drive-thru Forum 1200.jpg
Kiedy zacznie działać w Polsce pierwszy punkt szczepień drive-thru? Szef KPRM podał konkretny termin

Pojawiły się wprawdzie wątpliwości czy amerykański koncern dotrzyma zobowiązań, ale jego przedstawiciele zapewniają, że dostawy będą zgodnie z planem. W sumie, zgodnie z umową, firma Johnson i Johnson ma dostarczyć do Wspólnoty do 400 milionów dawek.


Posłuchaj
00:51 Plomecka4444.mp3 Belgia otrzymała pierwsze dawki szczepionki Johnson i Johnson (Beata Płomecka / IAR)

Autoryzację w Unii koncern otrzymał przed miesiącem i była to czwarta szczepionka przeciw COVID-19 zatwierdzona we Wspólnocie po preparatach BioNTech i Pfizer, Moderny oraz AstraZeneki. Szczepionka Johnson i Johnson różni się od tych trzech, bo wystarczy tylko jedna dawka i można ją przechowywać w lodówce.

Beata Płomecka, bartos

Zobacz także

Zobacz także