more_horiz
Wiadomości

Pomoc humanitarna dla Strefy Gazy. Czerwony Krzyż wysłał swoich przedstawicieli

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 12:47
Kolejne organizacje pomocowe apelują o umożliwienie dotarcia do poszkodowanych w Strefie Gazy. Po nocnych izraelskich nalotach liczba ofiar wojny w palestyńskiej enklawie wzrosła do 174, a rannych jest kilkaset osób. Tysiące pozostały bez dachu nad głową. 
W izraelskich nalotach na Strefę Gazy zginęły łącznie 174 osoby, w tym 47 dzieci
W izraelskich nalotach na Strefę Gazy zginęły łącznie 174 osoby, w tym 47 dzieciFoto: PAP/EPA/HAITHAM IMAD

ONZ szacuje, że od początku konfliktu swoje domy w Strefie Gazy opuściło co najmniej 10 tys. osób. Większość z nich schroniła się w szkołach lub meczetach, ale nie mają tam stałego dostępu do wody czy środków czystości, a w Strefie Gazy szerzy się koronawirus.

PolskieRadio24.pl

en a guterres 1200.jpg
Szef ONZ "głęboko zaniepokojony" sytuacją w Strefie Gazy

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża wysłał na miejsce swoich przedstawicieli, ale wjazd pomocy humanitarnej do Strefy Gazy nie jest na razie możliwy.

Posłuchaj
00:51 11080911_1.mp3 Cywile cierpią w Gazie. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Czytaj także:

- To ogromna eskalacja przemocy. Nasz zespół nie jest w stanie się poruszać. Wstrzymanie przemocy jest niezbędne, byśmy mogli dotrzeć do poszkodowanych, ocenić i potrzeby i udzielić pomocy - powiedziała przedstawicielka Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża

Strefa Gazy jest najgęściej zaludnionym miejscem na Ziemi. Na małym obszarze mieszka ponad 2 mln osób. Wjazd do enklawy został obecnie zamknięty przez Izrael. Przejście graniczne od strony Egiptu także jest zamknięte, a w ostatnich godzinach przepuszczono jedynie niewielki konwój z pomocą.

bfZobacz także

Zobacz także