more_horiz
Wiadomości

Serwis specjalny Polskiego Radia Bitwa Warszawska 1920 nominowany do PRIX ITALIA 2021

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 10:51
Serwis specjalny Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920" został nominowany do PRIX ITALIA 2021. To jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych nagród dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych, zwana "radiowym Oscarem".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PR

Serwis specjalny bitwa1920.gov.pl poświęcony Bitwie Warszawskiej przygotowany przez Polskie Radio i Biuro Programu "Niepodległa" był już dwukrotnie doceniany. W marcu otrzymał nagrodę Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna / RWD - Kultura i edukacja".

Agnieszka Kamińska  Prezes Polskiego Radia 1200.jpg
Prezes Polskiego Radia: serwis o Bitwie Warszawskiej wśród głównych form rozpowszechniania wiedzy o tym wydarzeniu

Kapituła konkursu wyróżniła serwis za "dopracowanie szczegółów zarówno od strony deweloperskiej, jak również wizualnej, którym przyświeca idea - mobile first". Podkreślono również "innowacyjne podejście i zmniejszenie bariery wejścia w historię dla szerokiego grona odbiorców". Pod koniec ubiegłego roku serwis otrzymał srebrnego BohaterONa.

Nagrodzony serwis bitwa1920.gov.pl został przygotowany we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa" z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej. Jest największym i najbogatszym serwisem internetowym poświęconym temu wydarzeniu, a zarazem jedną z najbardziej multimedialnych i interaktywnych stron historycznych, które powstały w naszym kraju.

nagroda BohaterON 1200.jpg
PolskieRadio.pl z Nagrodą Srebrnego BohaterONa 2020

Portal przekazuje wiedzę na temat Bitwy Warszawskiej, jednocześnie przypominając atmosferę tamtych dni i przeprowadzając użytkownika przez najistotniejsze fakty wojny polsko-bolszewickiej. Serwis jest wzbogacony o liczne nagrania uczestników tamtych wydarzeń, pochodzące z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Można tu m.in. posłuchać wspomnień francuskiego generała Maxime’a Weyganda, w 1920 roku członka Misji Międzysojuszniczej do Polski, czy generała Kazimierza Sosnkowskiego, ale także zwykłych żołnierzy czy ochotników przybyłych z różnych stron świata.

Posłuchaj
00:25 11113976_1.mp3 Bartłomiej Makowski z Redakcji Serwisów Specjalnych i Archiwum IAR o nominacji serwisu specjalnego Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920" do nagrody PRIX ITALIA 2021 

Przetłumaczony na sześć języków (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, ukraiński i węgierski) serwis stał się jedną z głównych form rozpowszechniania wiedzy o Bitwie Warszawskiej w kraju i na świecie.


Posłuchaj
00:30 11114118_1.mp3 Grzegorz Kowalski, kierownik działu rozwoju oprogramowania PR, o nominacji serwisu specjalnego Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920" do nagrody PRIX ITALIA 2021

 

PRIX ITALIA

To jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych, zwanych "radiowymi Oscarami". Nagrodę ustanowiono w 1948 roku przez RAI (wtedy Radio Italiana) w Capri.

Początkowo PRIX ITALIA przyznawano tylko za działalność radiową. W 1957 r. rozszerzono kategorie konkursu o telewizję, a w 1998 r. ustanowiono specjalną nagrodę za działalność internetową, która w 2000 r. stała się nagrodą regularną.

Pełna lista nominowanych do PRIX ITALIA 2021

mg

Zobacz także

Zobacz także