more_horiz
Wiadomości

Estonia zaostrza przepisy epidemiczne. Wstęp do większości placówek tylko dla zaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 00:38
Premier Estonii Kaja Kallas oświadczyła, że od przyszłego tygodnia osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19 nie będą mogły chodzić tam, gdzie wymagany jest certyfikat covidowy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Melinda Nagy

Litwa lockdown free shutterstock 1200.jpg
Godzina policyjna, zamknięte sklepy, restauracje, szkoły. Łotwa wprowadza lockdown

Szefowa estońskiego rządu powiedziała, że ograniczenie wprowadzane zostaje z powodu rosnącej liczby osób, które z powodu koronawirusa wymagają hospitalizacji. Ma to być też pewna forma zapewnienia bezpieczeństwa dla osób niezaszczepionych.

Posłuchaj
00:47 11354686_1.mp3 Estonia zaostrza przepisy epidemiczne. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

- Od poniedziałku do - co najmniej - 10 stycznia do miejsc, do których można wejść na podstawie certyfikatu covidowego, nie będzie można dostać się z negatywnym wynikiem testu. Wymagane będzie jedynie zaświadczenie o szczepieniu lub przejściu choroby - wyjaśniła Kaja Kallas.

Do estońskich szpitali trafiają obecnie przede wszystkim osoby niezaszczepione. Brak certyfikatu będzie przeszkodzą do wzięcia udziału w wielu zamkniętych wydarzeniach. Uniemożliwi też wejście do placówek kultury, rozrywki, sportu i edukacji.

Czytaj także:

W Estonii od wielu tygodni rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Minionej doby zachorowało tam ponad tysiąc sto osób. Mimo to, obecnie spośród krajów bałtyckich najwyższy wskaźnik infekcji notowany jest na Łotwie. Od 21 października zacznie tam obowiązywać lockdown.

kp

Zobacz także

Zobacz także