more_horiz
Wiadomości

USA: zgoda na szczepienia najmłodszych przeciw COVID-19. To nawet 28 mln dzieci w wieku 5-11 lat

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 05:40
Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób formalnie zatwierdziło szczepionkę przeciwko COVID-19 firmy Pfizer dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Decyzja otwiera drogę do rozpoczęcia szczepień młodszych dzieci w Stanach Zjednoczonych w tym tygodniu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Studio Romantic/Shutterstock

Decyzję Centrum Kontroli i Prewencji Chorób poprzedziło jednomyślne głosowanie zespołu 14 ekspertów, którzy uznali, że szczepionka dla dzieci jest skuteczna i bezpieczna. Dyrektor agencji Rochelle Walensky powiedziała, że ryzyko skutków ubocznych u dzieci jest mniejsze niż u dorosłych i zachęciła rodziców, aby porozmawiali z pediatrami, szkolnymi pielęgniarkami i farmaceutami na temat potrzeby zaszczepienia dzieci.

Posłuchaj
00:57 Szczepienia USA IAR.mp3 Szczepienia dzieci w USA. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
covid szczepienia usa 1200 free.jpg
USA: gubernator Florydy pozywa administrację Bidena ws. nakazu szczepień. "Rząd federalny nadużywa władzy"

Czytaj również:

28 mln dzieci będzie mogło przyjąć szczepienie

Decyzja Centrum Kontroli i Prewencji Chorób otwiera drogę do rozpoczęcia szczepień 28 milionów dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Mają one otrzymać dwie dawki szczepionki odpowiadające jednej trzeciej dawki dla dorosłych w odstępie trzech tygodni.

Jednak według sondaży gotowość zaszczepienia swoich dzieci od razu gdy będzie taka możliwość deklaruje jedna trzecia amerykańskich rodziców. Jedna trzecia rodziców mówi, że się na to nie zgodzi.

Rząd USA poinformował, że szczepienia dzieci będzie prowadzić 20 tysięcy pediatrów, lekarzy rodzinnych i farmaceutów. Wysłano do nich 15 milionów dziecięcych dawek szczepionki Pfizer.

jmo

Zobacz także

Zobacz także