more_horiz
Wiadomości

W Kanadzie wykryto Omikron. Są pierwsze dwa przypadki zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 05:45
Oba przypadki wykryto w Ottawie u osób, które niedawno podróżowały do Nigerii. Pacjentów skierowano na izolację.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Salov Evgeniy/ Shutterstock

Komentując doniesienia rządu Ontario, minister zdrowia Kanady Jean-Yves Duclos napisał w wydanym w niedzielę komunikacie, że w miarę przeprowadzania kolejnych testów, można się spodziewać wykrycia kolejnych przypadków nowego wariantu koronawirusa w całym kraju.

Zaledwie w piątek Kanada wprowadziła ograniczenia dla podróżnych z siedmiu krajów Afryki, gdzie stwierdzono obecność wariantu Omikron, ale Nigerii na tej liście nie było. Zakaz wjazdu do Kanady wprowadzono dla wszystkich podróżnych, którzy w ciągu ostatnich 14 dni byli w Afryce Południowej, Botswanie, Eswatini, Lesoto, Mozambiku, Namibii i Zimbabwe.

"Najlepszą obroną przeciwko wariantowi Omikron jest zatrzymanie go na naszej granicy" - czytamy w komunikacie wydanym przez minister zdrowia Ontario, Christine Elliott, oraz naczelnego lekarza prowincji, dr Kierana Moore'a.

"Oprócz niedawno ogłoszonych środków, nadal apelujemy do rządu federalnego, by podjął konieczne kroki, by wprowadzić obowiązkowe testy dla podróżujących, administrowanie w miejscu przekroczenia granicy, bez względu na to, skąd oni przybywają (...)" - napisano.

Władze prowincji zaapelowały też do osób uprawnionych do przyjęcia trzeciej dawki szczepionki na koronawirusa, aby skorzystały z tej możliwości i w ten sposób zapewniły sobie "dodatkową warstwę ochronną".

Czytaj także:
covid 1200 pap.jpg
WHO ostrzega. "Wariant Omikron może być poważnym zagrożeniem"

Czytaj także:

Zobacz także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także