more_horiz
Wiadomości

Zakaz wjazdu dla 7 państw. Kanada obawia się nowego wariantu koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 23:18
Władze Kanady wprowadziły zakaz wjazdu z siedmiu państw afrykańskich, w których rozprzestrzenia się nowy wariant koronawirusa. Zakaz obowiązuje od piątku i obejmuje Botswanę, Eswatini (dawniej Suazi), Lesotho, Mozambik, Namibię, RPA oraz Zimbabwe.
Flaga Kanady
Flaga KanadyFoto: J. Louis Bryson/Shutterstock.com

- Musimy działać szybko, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo naszych obywateli - powiedział kanadyjski minister zdrowia Jean-Yves Duclos.

Osoby przylatujące do Kanady z regionów objętych zakazem będą zobowiązane do okazania negatywnego testu na obecność koronawirusa. Zostaną również poddane 14-dniowej kwarantannie.

Nowa mutacja 

Wcześniej Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że jest zaniepokojona rozprzestrzenianiem się nowego wariantu koronawirusa, którego nazwano Omikron.

Po raz pierwszy wykryto go 24 listopada w Republice Południowej Afryki. Przypadki zakażenia tym wariantem zanotowano już w Izraelu, Botswanie, Belgii i Hongkongu.

Czytaj także:

Czytaj także:
1200 szpital chory zdrowie free.jpg
Ponure prognozy WHO: do wiosny na świecie możliwe kolejne 2,2 mln zgonów z powodu COVID-19

Zobacz także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem