more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ Ukrainy o spotkaniu z Komisją NATO: żadnych decyzji o nas bez nas

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 12:32
- Żadnych decyzji o nas bez nas - oświadczył szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. Poinformował, że 10 stycznia w Brukseli weźmie udział w spotkaniu Komisji NATO-Ukraina.
W środę Dmytro Kułeba wraz z szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem udał się na linię rozgraniczenia w obwodzie ługańskim
W środę Dmytro Kułeba wraz z szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem udał się na linię rozgraniczenia w obwodzie ługańskimFoto: Facebook.com/Dmytro Kuleba

"Żadnych decyzji o Ukrainie bez Ukrainy. 10 stycznia udam się do Brukseli na spotkanie Komisji NATO-Ukraina" - przekazał na Twitterze szef ukraińskiej dyplomacji.

Jak dodał, jest to "część szerokich dyplomatycznych działań, mających odstraszyć Rosję przed dalszą agresją".

W środę Kułeba wraz z szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem udał się na linię rozgraniczenia w obwodzie ługańskim. Ukraiński minister zaznaczył, że to pierwsza wizyta wysokiego przedstawiciela UE w Donbasie od początku wojny w 2014 r. Jak podkreślił, wizyta symbolizuje jedność Ukrainy i UE na tle gróźb Rosji.

Unijne wsparcie

Borrell napisał z kolei na Twitterze, że przybył na Ukrainę, by pokazać wsparcie unijne na rzecz ukraińskiej suwerenności i integralności terytorialnej i dla działań na rzecz reform.

10 stycznia w Genewie odbędzie się spotkanie dyplomatów rosyjskich i amerykańskich, mające dotyczyć szeroko pojętych kwestii bezpieczeństwa. 12 stycznia zaplanowano z kolei posiedzenie Rady NATO-Rosja, a dzień później ma dojść do spotkania przedstawicieli Rosji z Organizacją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także