more_horiz
Wiadomości

Przemycali narkotyki za pomocą helikopterów. Hiszpańska policja rozbiła gang

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 17:14
Hiszpańska policja poinformowała, że rozbiła gang narkotykowy podejrzany o przemycanie haszyszu i marihuany z Maroka do Hiszpanii za pomocą helikopterów.
Hiszpańska policja rozbiła gang narkotykowy: 11 zatrzymań i kolejne poszukiwania
Hiszpańska policja rozbiła gang narkotykowy: 11 zatrzymań i kolejne poszukiwaniaFoto: radoszki / Shutterstock.com

Funkcjonariusze aresztowali 11 osób i szukają kolejnych 11 podejrzanych we Francji. Policja skonfiskowała 112 kilogramów marihuany, prawie 2,5 tony haszyszu, trzy helikoptery, cztery pistolety i amunicję. Akcję przeprowadzono we współpracy z francuską policją i Europolem.

Hiszpania kluczowym punktem przerzutu narkotyków

Gang miał helikopterami transportować narkotyki z Maroka do południowej Hiszpanii. Następnie - ciężarówkami i autobusem wycieczkowym z fałszywymi tablicami rejestracyjnymi - do Francji.

Hiszpania - ze względu na położenie niedaleko Maroka, które jest dużym producentem haszyszu - jest kluczowym punktem przerzutu narkotyków z Afryki do Europy.

Hiszpańska mafia legalizowała pobyt migrantów

Wcześniej Policja Krajowa Hiszpanii (Policia Nacional) rozbiła grupę mafijną legalizującą pobyt imigrantów na terenie tego kraju.

Śledczy wyjaśnili, że grupa przestępcza działała głównie na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. Część osób związanych z nią mieszkało jednak w różnych regionach kraju. Według policji wśród dotychczas zatrzymanych osób powiązanych z mocno zhierarchizowaną grupą przestępczą znajduje się 18 mężczyzn oraz 20 kobiet.

Z dotychczasowego śledztwa wynika, że każdy z imigrantów, który po rzekomym zawarciu związku partnerskiego, mógł liczyć na uregulowanie swojej sytuacji prawnej w Hiszpanii, płacił przestępcom od 8 tys. do 12 tys. euro.

Zobacz także:

dn

Zobacz także

Zobacz także