more_horiz
Wiadomości

Wojna na Ukrainie. Zginęła niezależna rosyjska dziennikarka

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 23:41
Rosyjska niezależna dziennikarka Oksana Baulina zginęła w rosyjskim ostrzale niedaleko Kijowa. Kobieta dokumentowała zniszczenia spowodowane ostrzałem ze strony rosyjskich wojsk w dzielnicy Padół.
W ostrzale w Kijowie zginęła dziennikarka portalu The Insider
W ostrzale w Kijowie zginęła dziennikarka portalu The InsiderFoto: PAP/EPA/TT Wojciech Cegielski

W rosyjskim ostrzale w Kijowie zginęła dziennikarka portalu śledczego The Insider Oksana Baulina - podał w środę ten serwis. Oprócz niej zginęła jeszcze jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Dziennikarka zginęła w ostrzale w Kijowie podczas wykonywania zadania redakcyjnego - czytamy na portalu The Insider. Kobieta dokumentowała zniszczenia spowodowane ostrzałem ze strony rosyjskich wojsk w dzielnicy Padół. Podczas pracy znalazła się pod kolejnym ostrzałem rakietowym - dodano.

Wraz z nią zginął jeszcze jeden cywil, a dwie towarzyszące im osoby zostały ranne.

Pracowała w fundacji Nawalnego 

Portal informuje, że Baulina przed przyjściem do redakcji pracowała w Fundacji Walki z Korupcją Aleksieja Nawalnego. Po wpisaniu fundacji do rejestru organizacji ekstremistycznych kobieta wyjechała z Rosji. Dziennikarka udała się na Ukrainę, gdzie zrobiła kilka reportaży ze Lwowa i Kijowa. 

Latem ubiegłego roku portal The Insider, którego redakcja działała w Rydze, został wpisany przez władze rosyjskie na listę mediów "zagranicznych agentów". The Insider zajmował się, wraz z platformą śledczą Bellingcat, m.in. badaniem próby otrucia opozycjonisty Nawalnego oraz operacją rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU w Czechach i Bułgarii.

Trwa 28. doba rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Rosjanie dzień w dzień bombardują ukraińskie miasta, a rakiety trafiają w obiekty mieszkalne i infrastrukturę cywilną. Ostatniej doby celem ataków była między innymi ukraińska stolica, ale też Charków - drugie co do wielkości ukraińskie miasto.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

bartos

Zobacz także

Zobacz także