more_horiz
Wiadomości

Biełsat ujawnia szokujące nagranie. Rosyjski żołnierz: mój kumpel wszystkich rozstrzelał i zgwałcił

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2022 13:44
- Koleś, taki mój kumpel, zajechał czołgiem na podwórko. Wszedł do chałupy, wywalił drzwi, wszystkich rozstrzelał, zgwałcił. Nażarł się, pochlał... Teraz, mówi, "jeszcze mi za to medal dadzą" - relacjonuje rosyjski żołnierz, rozmawiając z kobietą, która czeka na niego w Rosji. Przechwycone przez ukraiński wywiad rozmowy ujawniły władze. Materiał opublikowała telewizja Biełsat.
Ukraiński wywiad przechwycił rozmowy rosyjskich żołnierzy. Przeraża brutalność ich zachowań
Ukraiński wywiad przechwycił rozmowy rosyjskich żołnierzy. Przeraża brutalność ich zachowań Foto: DZMITRY SCHAKACHYKHIN/Shutterstock

Srebro, laptopy, litr soku, kradzione kury i trawa, którą palą z powodu braku tytoniu - tak rosyjscy żołnierze opowiadają swoim rodzinom o skradzionych Ukraińcom rzeczach. Skarżą się na brak jedzenia i chwalą tym, w jaki sposób je zdobywają. Znaczna większość słyszy słowa wsparcia od swoich bliskich - zauważa Biełsat, publikując fragmenty przechwyconych rozmów.

- Jeden tu miał urodziny, kurde, to pochodziliśmy, troszkę pomaruderzyliśmy - mówi żołnierz. - Trzeba nie troszkę, a na maksa - odpowiada mu kobieta.

Z nagrań wynika, że bliscy żołnierzy doskonale wiedzą o "wojennych łupach". Mówią o konsolach do gier i innych drogich przedmiotach, które - jak słyszą w Rosji - wojskowi dowódcy złupili już na Ukrainie.

- I że oni w ogóle gdzieś spier***i i dawno już ich nikt nie widział - zastanawia się kobieta. Żołnierz odpowiada jej, że "tu każdy ma swoje motywacje".

TVPInfo/kmp

Zobacz także

Zobacz także