more_horiz
Wiadomości

Premier Morawiecki: widziałem ukraińskich żołnierzy bez rąk, bez nóg. To ofiara też za naszą wolność

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 16:26
Podczas Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego premier Mateusz Morawiecki mówił o szczególnym męstwie żołnierzy ukraińskich, którzy bronią swego kraju przed rosyjskim agresorem. - Widziałem chłopaków bez nóg, bez rąk, nikt by nie chciał tak żyć, a oni tę ofiarę złożyli, również za naszą wolność- zauważył premier.  
Premier Mateusz Morawiecki: ukraińscy żołnierze walczą również o nasze bezpieczeństwo
Premier Mateusz Morawiecki: ukraińscy żołnierze walczą również o nasze bezpieczeństwoFoto: PAP/Abaca/Lafargue Raphael

Premier tłumaczył, że państwo polskie nie traci, w bilansie ogólnym będziemy raczej zyskiwać na tej emigracji. Mateusz Morawiecki odniósł się w ten sposób do napływu ukraińskich uchodźców. Zaznaczył, że pomoc Ukraińcom to dla Polski nie jest duży wydatek, ponieważ dla wielu działań humanitarnych pozyskujemy środki ze Wspólnoty Europejskiej.

"Widziałem okaleczonych ukraińskich żołnierzy"

Mateusz Morawiecki mówił, że był niedawno w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim, a kilka tygodni wcześniej we Lwowie i widział okaleczonych w wojnie z rosyjskim najeźdźcą ukraińskich żołnierzy. - Ukraińscy żołnierze, prawdziwi wojownicy, walczą również o nasze bezpieczeństwo, o naszą wolność, oni tam umierają - podkreślił szef rządu. 

Szef rządu mówił młodzieży, że to, co się dzisiaj dzieje za naszą wschodnią granicą, to tworzenie się nowego państwa ukraińskiego. - To, co się wykluje z tej wojny będzie być może determinowało naszą historię na najbliższe dekady- zaznaczył. 

Ogólnopolski Kongres Dialogu Młodzieżowego odbywa się w Warszawie. Jego uczestnikami są między innymi młodzi działacze organizacji pozarządowych.

Posłuchaj
00:25 11751346_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: ukraińscy żołnierze walczą również o nasze bezpieczeństwo (IAR) 

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

ASP

Zobacz także

Zobacz także