more_horiz
Wiadomości

Cywile skierowani prosto na pole minowe. Dwoje dzieci wśród ofiar zasadzki Rosjan

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 07:19
Rosjanie skierowali na zaminowany teren ludzi chcących się ewakuować, a ocalałych rozstrzelano - podało w nocy z poniedziałku na wtorek dowództwo operacyjne Południe. Wśród zabitych było dwoje dzieci - podało ukraińskie wojsko.
Rosjanie skierowali kolumnę ewakuacyjną cywilów na zaminowany teren - oświadczyło  ukraińskie dowództwo operacyjne Południe.
Rosjanie skierowali kolumnę ewakuacyjną cywilów na zaminowany teren - oświadczyło ukraińskie dowództwo operacyjne "Południe".Foto: Zuma Press/ FORUM

Dowództwo napisało w komunikacie, że podczas przemieszczania się ukraińskich sił w obwodzie mikołajowskim w stronę obwodu chersońskiego znaleziono kilka cywilnych samochodów oraz rozstrzelane i okaleczone ciała. Jak dodano, uszkodzenia pojazdów świadczą najpewniej o wybuchu samochodów na zaminowanym terenie oraz o ostrzale kolumny.

"Podczas próby ewakuacji podjętej przez miejscowych mieszkańców - Asyryjczyków - Rosjanie początkowo pokazali im jako dozwoloną trasę zaminowany teren, a następnie rozstrzeliwali tych, którzy przeżyli po eksplozji" - czytamy. Wśród zabitych było dwoje dzieci.

Kolumbijczycy pomogą w oczyszczeniu kraju

Grupa kolumbijskich żołnierzy pojedzie do Europy, aby szkolić swoich ukraińskich kolegów w zakresie technik rozminowywania, poinformowała agencja Reutera, cytując kolumbijskiego ministra obrony.

Eksperci z Kolumbii, która jest partnerem NATO, zostali zaproszeni do przeprowadzenia szkolenia przez Stany Zjednoczone, poinformował w poniedziałek kolumbijski minister obrony Diego Molano. - Szkolenie będzie prowadzone przez 11 inżynierów wojskowych, którzy pojadą do kraju członkowskiego NATO, który sąsiaduje z Ukrainą - powiedział Molano.

Według danych Organizacji Narodów zjednoczonych trwający prawie 60 lat konflikt wewnętrzny pomiędzy siłami zbrojnymi, lewicowymi rebeliantami, prawicowymi para militarystami i kartelami narkotykowymi sprawił, że Kolumbia jest jednym z najbardziej zaminowanych krajów na świecie.

Czytaj także:

mbl

Zobacz także

Zobacz także