more_horiz
Wiadomości

"Nauczymy Rosję zasady o nieuchronności kary". Zełenski publikuje poruszające zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 12:31
Ukraina nauczy Rosję zasady nieuchronności kary - zapowiedział prezydent Ukrainy. Wpis prezydenta Ukrainy na Facebooku jest zilustrowany zdjęciami Ukraińców z miast zniszczonych przez Rosjan.
Prezydent Ukrainy: nauczymy Rosję zasady o nieuchronności kary
Prezydent Ukrainy: nauczymy Rosję zasady o nieuchronności karyFoto: Facebook/Володимир Зеленський

"Nieuchronność kary to zasada, której Ukraina z całą pewnością nauczy państwo rosyjskie" - oznajmił Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy zastrzegł jednak, że najpierw Ukraińcy muszą nauczyć Rosję "na polu walki, że Ukrainy nie można podbić, że nasi ludzie się nie poddadzą, a nasze dzieci nie staną się własnością okupantów". 

Rosyjski ostrzał Łysyczańska

Trwają ataki sił rosyjskich na ukraińskie miasta. Rosjanie ostrzelali rakietami ukraińską stolicę - Kijów. Władze miasta poinformowały, że ataki Rosjan były skierowane w obiekty infrastruktury. Jedna ranna osoba przebywa w szpitalu. Mer miasta Witalij Kliczko zapewnił na Telegramie, że na miejscu pracują służby ratownicze. 

Szef ługańskiej administracji obwodowej Serhij Hajdaj przekazał, że ostrzelano w Łysyczańsku miejsca, w których mogło być wielu cywilów. Na szczęście nikt nie zginął. 

Siły rosyjskie dokonały także ataku rakietowego na Kramatorsk w obwodzie donieckim na Ukrainie. Jak przekazał mer miasta Ołeksandr Honczarenko, nie ma na razie informacji o ofiarach. Celem ataku były dwa zakłady przemysłowe.

Czytaj także:

Zobacz także:  Marcin Przydacz w PR24

nj

Zobacz także

Zobacz także