more_horiz
Wiadomości

"Proszę, nie prowadźcie ludzkości ku ruinie". Papież Franciszek zaapelował o zakończenie wojny na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 14:22
Papież Franciszek po raz kolejny zaapelował o pokój na Ukrainie i poprosił o modlitwy w tej intencji. Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na placu świętego Piotra na południowej modlitwie "Do Królowej Niebios".
Papież do rządzących: proszę, nie prowadźcie ludzkości ku ruinie
Papież do rządzących: proszę, nie prowadźcie ludzkości ku ruinieFoto: PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Podczas spotkania z tysiącami wiernych w Watykanie na południowej modlitwie Regina coeli papież Franciszek przypomniał, że minęło już ponad 100 dni od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Powiedział, że nad ludzkością znów zawisła groźba koszmarnej wojny, która jest zaprzeczeniem planów Boga.

Hierarcha mówił także o dalszej eskalacji wojny i ludzkim cierpieniu. - Narody walczą, narody zabijają się, ludzie zamiast zbliżać się do siebie, są wyrzucani ze swojego domu. Podczas gdy szaleje furia zniszczenia i śmierci, a przeciwieństwa się pogłębiają podsycając coraz bardziej niebezpieczną dla wszystkich eskalację, ponawiam apel do odpowiedzialnych za narody: nie prowadźcie ludzkości ku ruinie, proszę - nie prowadźcie ludzkości ku ruinie - wezwał wśród braw wiernych.

Wojna na Ukrainie. Apel papieża Franciszka

Ponadto papież zaapelował o podjęcie poważnych negocjacji, które doprowadzą do zawieszenia broni i trwałego pokoju. Napiętnował brak poszanowania dla ludzkiego życia. Zwrócił się z prośbą o zaprzestanie niszczenia miast i wsi. Franciszek zachęcił także do modlitwy i niestrudzonego zaangażowania na rzecz pokoju.

Następca Świętego Piotra poświęcił katechezę obchodzonej w Kościele uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Czytaj również:

Posłuchaj
00:55 11776254_1.mp3 Papież ponownie apeluje o pokój na Ukrainie - relacja Piotra Kowalczuka (IAR) 

»ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

ng

Zobacz także

Zobacz także