more_horiz
Wiadomości

Duży wzrost zakażeń koronawirusem we Francji. Władze ostrzegają przed nawrotem pandemii

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 11:10
W ostatnich dniach we Francji odnotowano duży wzrost liczby zakażeń, związany z rozprzestrzenianiem się podwariantów BA.2 i BA.4 wariantu Omikron. Rząd zapowiada zaostrzenie restrykcji sanitarnych, aby zahamować nową falę pandemii.
Francuskie władze ostrzegają przed nawrotem pandemii
Francuskie władze ostrzegają przed nawrotem pandemiiFoto: Ania Freindorf/REPORTER

Francuski rząd poinformował, że projekt ustawy zaostrzający restrykcje sanitarne zostanie przedstawiony na przyszłym posiedzeniu Rady Ministrów. Według medialnych doniesień władze chcą przywrócić obowiązek noszenia maseczek ochronnych w środkach transportu zbiorowego i w niektórych ogólnodostępnych miejscach. Obecnie nakaz zasłaniania twarzy obowiązuje tylko w placówkach medycznych.

O potrzebie przywrócenia obostrzeń mówił we wczorajszym orędziu do narodu prezydent Francji Emmanuel Macron. Szef państwa stwierdził, że parlament musi przegłosować ustawę wprowadzającą "w trybie pilnym przepisy związane z pandemią".

Zdaniem ekspertów, Francja mierzy się obecnie z początkiem siódmej fali koronawirusa. Służby sanitarne odnotowały wczoraj ponad 75 tysięcy zakażeń. To trzy raz więcej niż na początku miesiąca. Władze obawiają się, fala zakażeń spowoduje duże obciążenie szpitali, które borykają się od wielu miesięcy z kryzysem związanym z brakiem personelu i środków finansowych.

Musimy być gotowi na nowe warianty koronawirusa

Według ekspertów takie wzrosty zapowiadają nadejście kolejnej fali pandemii albo wręcz, że ta już się zaczęła. Wczoraj włoskie ministerstwo zdrowia poinformowało o aż 62 tysiącach nowych zakażeń. Czy także w Polsce czeka nas kolejna fala?

– My wszyscy, my jako kraj, musimy być przygotowani na zagrożenie pandemiczne. Czy to będzie wariant, hybryda SARS-Cov-2, czy to będzie inny wirus z rodziny koronawirusów, bo o nich najczęściej się mówi w literaturze medycznej jako o czynnikach sprawczych kolejnej pandemii, trudno powiedzieć – przyznaje dr Anna Boroń-Kaczmarska, specjalistka w zakresie chorób zakaźnych. – Musimy być jednak gotowi na coraz to nowe warianty COVID – ostrzega.

Przeczytaj także

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem