more_horiz
Wiadomości

Strzelanina w klubie nocnym w Oslo. Policja: to mógł być atak terrorystyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2022 11:19
Norweska policja poinformowała, że strzelanina w klubie dla gejów w Oslo, w której w sobotę w nocy zginęły dwie osoby, a 10 zostało rannych, mogła być aktem terrorystycznym. W związku z tym odwołano mającą się odbyć w sobotę  (25 czerwca) paradę osób homoseksualnych Pride.
W strzelaninie zginęły dwie osoby, a 10 zostało rannych
W strzelaninie zginęły dwie osoby, a 10 zostało rannychFoto: PAP/EPA/Javad Parsa

- Zatrzymany mężczyzna działał najprawdopodobniej w pojedynkę, jest podejrzany o morderstwo, usiłowanie morderstwa oraz akt terrorystyczny - przekazał w sobotę na konferencji prasowej Christian Hatlo z policji.

Jak dodał, brane jest pod uwagę "przestępstwo z nienawiści". - Jest to dość silny ślad - podkreślił Christian Hatlo. Inna hipoteza wskazuje, że do strzelaniny mogła doprowadzić choroba psychiczna.

Parada osób homoseksualnych Pride

Według norweskiego dziennika "VG" 42-letni sprawca ma norweskie obywatelstwo, jest pochodzenia irańskiego, był wcześniej znany służbom specjalnym PST. Wcześniej został skazany za grożenie nożem oraz przestępstwo narkotykowe.

W związku z wydarzeniami organizatorzy mającej przejść ulicami Oslo kolorowej parady Pride odwołali imprezę. Wcześniej zaapelowała o to policja.

Do strzelaniny doszło w sobotę o godzinie 1.14 w popularnym wśród gejów klubie nocnym London Pub w rozrywkowej dzielnicy miasta. Wśród poszkodowanych są również goście sąsiedniego lokalu.

Czytaj więcej:

nj

Zobacz także

Zobacz także