more_horiz
Wiadomości

Ukraińcy odparli rosyjski szturm na elektrociepłownię. Trwa ostrzał miast i wsi

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2022 08:08
Rosjanie kolejny dzień prowadzą natarcie w kierunku Bachmutu i wułehirskiej elektrociepłowni. Najintensywniejsze walki trwają w Donbasie. Tam też rosyjska armia dokonuje ostrzałów szeregu miejscowości. Obiekty cywilne są celem ataków również w innych obwodach.
Rosjanie dokonują ostrzałów miast i wsi w innych rejonach Donbasu, ale też północy obwodu charkowskiego i na południowym odcinku frontu
Rosjanie dokonują ostrzałów miast i wsi w innych rejonach Donbasu, ale też północy obwodu charkowskiego i na południowym odcinku frontu Foto: EPA/SERGEY KOZLOV

Jak wynika z raportu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, w ostatnich godzinach rosyjski szturm na wuhłehirską elektrociepłownię zakończył się porażką. Jak czytamy, Rosjanie musieli się wycofać.

W kierunku Bachmutu Rosjanie za pomocą artylerii i lotnictwa ostrzeliwują szereg miejscowości. Trwają działania bojowe w okolicach wsi Nowołuhańskie. Na północny wschód od Bachmutu w kierunku miasta Siewiersk Rosjanie szturmują w okolicach wsi Iwano-Darjiwka.

Ponadto Rosjanie dokonują ostrzałów miast i wsi w innych rejonach Donbasu, ale też północy obwodu charkowskiego i na południowym odcinku frontu - w obwodach chersońskim, zaporoskim, dniepropietrowskim i mikołajowskim.

Operacyjne Dowódco "Południe" Sił Zbrojnych Ukrainy donosi o szeregu udanych ataków za pomocą lotnictwa i rakiet na rosyjskie pozycje, w wyniku czego zniszczono m.in. sprzęt wojskowy, składy amunicji i punkt dowodzenia.

Czytaj także:

fc

Zobacz także

Zobacz także