more_horiz
Wiadomości

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Pierwsi poszkodowani wrócili do kraju

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2022 00:45
"Misja z poszkodowanymi w wypadku w Chorwacji wylądowała w Warszawie" - napisał na Twitterze wiceszef MSZ Marcin Przydacz. "Pacjenci cały czas pozostają pod opieką lekarzy i psychologów" - podkreślił. Pod numerem + 385 148 99 414 czynna jest także infolinia ambasady RP w Zagrzebiu, pod którą członkowie rodzin ofiar wypadku autokaru w Chorwacji mogą uzyskać informacje.
Wiceszef MSZ Marcin Przydacz poinformował, że ranni w wypadku autokaru w Chorwacji wrócili jużdo kraju
Wiceszef MSZ Marcin Przydacz poinformował, że ranni w wypadku autokaru w Chorwacji wrócili już do krajuFoto: PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC/ Twitter/@marcin_przydacz

Cztery osoby, które przyleciały do kraju z Chorwacji razem z rządową delegacją, to najlżej poszkodowani w sobotnim wypadku polskiego autokaru.

Minister o pomocy państwa

Wcześniej o transporcie rannych w wypadku autokaru w Chorwacji do Polski informował minister zdrowia Adam Niedzielski. "Polskie państwo nie pozostawia swoich obywateli bez pomocy; wraz z polską delegacją do Warszawy wraca czwórka poszkodowanych w tragicznym wypadku w Chorwacji" - poinformował w sobotę wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski na Twitterze.

Dodał, że pozostałe osoby pozostają pod najlepszą opieką w chorwackich szpitalach. "Jesteśmy na bieżąco informowani o ich stanie zdrowia" - zapewnił Niedzielski.

Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin ofiar wypadku autokaru w Chorwacji mogą uzyskać informacje - podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wypadek polskiego autokaru

12 osób zginęło, a 32 zostały ranne, 19 z nich jest w ciężkim stanie, w wyniku wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

Posłuchaj
00:56 wypadek - spec - kolejny - piętka .mp3 Cztery osoby najlżej poszkodowane we wczorajszym wypadku polskiego autobusu w Chorwacji wróciły do kraju. Przyleciały razem z polską delegacją, której przewodził minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz - relacja Piotra Piętki (IAR)

 

Do wypadku doszło ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja. 

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus jechał w kierunku Zagrzebia. Autokarem jechała zorganizowana przez Biuro Bractwa św. Józefa pielgrzymka do Medjugorie. (PAP) Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus jechał w kierunku Zagrzebia. Autokarem jechała zorganizowana przez Biuro Bractwa św. Józefa pielgrzymka do Medjugorie. (PAP)

Wypadek autokaru. Chorwacja oferuje przyjęcie bliskich poszkodowanych

Z kolei jak mówił wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz, chorwackie MSZ zaoferowało przyjęcie rodzin osób poszkodowanych, które chciałyby do Chorwacji przyjechać. - Chcielibyśmy, aby bliscy poszkodowanych mogli mieć z nimi kontakt - podkreślił.

Posłuchaj
00:30 Szef MZ o możliwym transporcie poszkodowanych do Polski (IAR).mp3 Szef MZ o możliwym transporcie poszkodowanych do Polski (IAR) 

Czytaj również:

ms

Zobacz także

Zobacz także