more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek: z bólem przyjąłem wiadomość o wypadku polskiego autokaru w Chorwacji

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2022 13:42
Papież nawiązał do śmierci polskich pielgrzymów w Chorwacji. Na placu św. Piotra Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański.
Papież nawiązał do śmierci polskich pielgrzymów w Chorwacji
Papież nawiązał do śmierci polskich pielgrzymów w ChorwacjiFoto: PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Papież w katechezie powiedział, że chrześcijanin powinien wyzbyć się lęków, żyć w pogotowiu i ufności, że nasze życie jest w ręku Boga.
Po modlitwie Franciszek zwrócił się ponownie do wiernych.

- Z bólem przyjąłem wiadomość o wypadku drogowym wczoraj rano w Chorwacji, którym zginęli i odnieśli rany polscy pielgrzymi zmierzający do Medjugorie. Niech Matka Boża wstawi się za nimi wszystkimi i ich rodzinami- powiedział.

Tragedia w drodze pielgrzymów

W sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia doszło do wypadku polskiego autokaru, w którym 12 osób zginęło, a 32 zostały ranne - 19 z nich jest w ciężkim stanie.

Do wypadku doszło ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja.

Kontrola firmy

W najbliższych dniach rozpocznie się kontrola w firmie, której autokar uległ wypadkowi w Chorwacji; tę kontrolę przeprowadzi Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego - poinformował Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Posłuchaj
00:56 11879381_1.mp3 Papież nawiązał do śmierci polskich pielgrzymów w Chorwacji (Piotr Kowalczuk/IAR)

- Inspekcja Transportu Drogowego oprócz tradycyjnych kontroli drogowych pojazdów, m.in. autokarów, również może prowadzić kontrole w siedzibie firm transportowych. Możemy sprawdzić całą dokumentację firm, jak również, co jest też bardzo istotne, kwestie przestrzegania przez kierowców norm czasu pracy. Możemy sprawdzić nawet rok wstecz, czy nie ma naruszeń związanych z czasem pracy kierowców. Czyli możemy sprawdzić, czy kierowcy jeżdżąc na innych trasach przestrzegali przepisów związanych z normami czasu pracy, mieli odpoczynki, czy nie były przekraczane normy czasu prowadzenia pojazdu - podkreślił Alvin Gajadhur.

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus jechał w kierunku Zagrzebia. Autokarem jechała zorganizowana przez Biuro Bractwa św. Józefa pielgrzymka do Medjugorie. (PAP) Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus jechał w kierunku Zagrzebia. Autokarem jechała zorganizowana przez Biuro Bractwa św. Józefa pielgrzymka do Medjugorie. (PAP)

as

Zobacz także

Zobacz także