more_horiz
Wiadomości

Mija 172. doba wojny na Ukrainie. Dowództwo "Południe": wyeliminowaliśmy 15 okupantów

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 08:00
- Na południowym odcinku frontu siły zbrojne Ukrainy wyeliminowały 15 okupantów, a także zniszczyły pięć jednostek rosyjskiego sprzętu i dwa składy amunicji - przekazało Dowództwo Operacyjne "Południe". Ukraińskie samoloty przeprowadziły w tym celu, między innymi dwa ataki w rejonie Basztanki w obwodzie mikołajowskim.
Wojna na Ukrainie. Wyeliminowano 15 okupantów
Wojna na Ukrainie. Wyeliminowano 15 okupantówFoto: TT/@MFA_Ukraine

Ukraińcy zniszczyli czołg oraz cztery opancerzone wozy bojowe i ciężarówki. Zniszczone dwa składy amunicji znajdowały się w Muzykiwce i Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim. 

"Wróg preferuje działania na odległość"

Najeźdźcy przeprowadzili nalot na miasto Marjinka w obwodzie donieckim. pociski artyleryjskie spadały na obiekty cywilne także w okolicach Awdijiwki, trwają walki w okolicach Charkowa, Rosjanie ostrzeliwują linię frontu z artylerii. 

- Sytuacja w strefie operacyjnej w kierunku Południowy Bug pozostaje trudna, choć jest kontrolowana. Wróg nadal prowadzi działania wojenne wzdłuż linii frontu, preferując działania na odległość - ostrzał rakietowy i artyleryjski, a także naloty - przekazało dowództwo w raporcie.

5 rosyjskich nalotów

Rosjanie przeprowadzili w ciągu ostatniej doby w sumie pięć nalotów na ukraińskie pozycje wzdłuż linii frontu w obwodach chersońskim i dniepropietrowskim. Pociski trafiły na pola uprawne, a wojska ukraińskie nie poniosły strat.

Z kolei w piątek, 12 sierpnia, Ukraińcy zniszczyli most drogowy w pobliżu zapory w Nowej Kachowce, co utrudnia działanie rosyjskim okupantom. Ponadto w niedzielę mija 172. doba pełnowymiarowej rosyjskiej wojny. Na południu siły rosyjskie usiłują utrzymać zajmowane pozycje. 

Jak informował wcześniej amerykański Instytut Studiów nad Wojną "Rosja próbuje zmobilizować krajowy przemysł obronny w ramach przygotowań do przedłużającej się wojny na Ukrainie".

Czytaj więcej:

>>> INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Zobacz także: prof. Ryszard Legutko w "Salonie politycznym Trójki"

nt

Zobacz także

Zobacz także