more_horiz
Wiadomości

Sztab generalny Ukrainy: infrastruktura cywilna wciąż jest celem Rosjan

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 08:50
W rejonie Bachmutu w obwodzie donieckim Rosjanie ostrzelali z artylerii infrastrukturę cywilną i pozycje obrońców Ukrainy. Sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych podał w 172. dniu rosyjskiej agresji, że pociski artyleryjskie spadały na obiekty cywilne także w okolicach Awdijiwki. Najeźdźcy przeprowadzili nalot na miasto Marjinka w obwodzie donieckim.
Kotlariowo, położona w obwodzie mikołajowskim przy granicy obwodu chersońskiego. Wieś codziennie znajduje się na linii rosyjskiego ostrzału
Kotlariowo, położona w obwodzie mikołajowskim przy granicy obwodu chersońskiego. Wieś codziennie znajduje się na linii rosyjskiego ostrzałuFoto: PAP/Alena Solomonova

Trwają walki w okolicach Charkowa, Rosjanie ostrzeliwują linię frontu z artylerii. Na południowym odcinku frontu siły zbrojne Ukrainy wyeliminowały 15 okupantów, a także zniszczyły pięć jednostek rosyjskiego sprzętu i dwa składy amunicji - poinformowało Dowództwo Operacyjne "Południe".

"Trudna, choć kontrolowana sytuacja"

Ukraińskie samoloty przeprowadziły w tym celu, między innymi dwa ataki w rejonie Basztanki w obwodzie mikołajowskim. Zniszczono czołg oraz cztery opancerzone wozy bojowe i ciężarówki. Z kolei dwa zniszczone składy amunicji znajdowały się w Muzykiwce i Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim.

- Sytuacja w strefie operacyjnej w kierunku Południowy Bug pozostaje trudna, choć jest kontrolowana. Wróg nadal prowadzi działania wojenne wzdłuż linii frontu, preferując działania na odległość - ostrzał rakietowy i artyleryjski, a także naloty - przekazało dowództwo w raporcie.

172. doba wojny

Na południu siły rosyjskie usiłują utrzymać zajmowane pozycje. W niedzielę mija 172. doba pełnowymiarowej rosyjskiej wojny. Na południu siły rosyjskie usiłują utrzymać zajmowane pozycje. 

Rosyjski okupant ostrzeliwuje również - największą w Europie elektrownię jądrową w Enerhodarze. Ostrzał prowadzony jest ze wsi Widiane, położonej w pobliżu elektrowni na prawmy brzegu Dniepru.

Jeden z ostrzałów uszkodził pierwszy blok przepompowni Zakładu Łączności Cieplnej i Podziemnej. Kolejny doprowadził do częściowego zdewastowania siedziby straży pożarnej odpowiedzialnej za bezpieczeństwo Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.

Czytaj więcej:

>>> INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Zobacz także: gen. Roman Polko w "Salonie politycznym Trójki"

nt

Zobacz także

Zobacz także