more_horiz
Wiadomości

Armenia: eksplozja w centrum handlowym. Rośnie bilans ofiar

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 16:49
Co najmniej sześć osób straciło życie na skutek niedzielnych wybuchów w składzie fajerwerków w centrum handlowym Surmału w Erywaniu - poinformowało w poniedziałek ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych Armenii. Wcześniej potwierdzono śmierć trzech osób.
Armenia. Eksplozja w centrum handlowym. Zdjęcia z miejsca katastrofy
Armenia. Eksplozja w centrum handlowym. Zdjęcia z miejsca katastrofyFoto: Asatur Yesayants / Xinhua News Agency / Forum

Co najmniej 61 osób jest rannych. Trwają poszukiwania 18 osób, które mogą być uwięzione pod gruzami po zawaleniu się części budynku.

Do eksplozji doszło w niedzielę po godz. 11 czasu polskiego. W pierwszym komunikacie władze Armenii poinformowały o jednej ofierze śmiertelnej i 57 rannych. Na początku podawano też, że doszło do jednej eksplozji, obecnie władze mówią o dwóch wybuchach.

Centrum handlowe Surmału jest położone 2 km na południe od centrum Erywania. Na razie nie poinformowano, co spowodowało zapalenie się fajerwerków, ale władze wykluczyły podłoże terrorystyczne. Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych udostępniło film, na którym widać tlące się stosy gruzu i poskręcanego metalu.

Armenia. Przyczyny eksplozji 

Do eksplozji doszło w niedzielę, po godz. 13 czasu lokalnego (godz. 11 czasu polskiego). W pierwszym komunikacie władze Armenii poinformowały o jednej ofierze śmiertelnej i 57 rannych.

Na początku informowano też o jednej eksplozji, obecnie armeńskie władze mówią o dwóch wybuchach. Wciąż trwa akcja ratownicza, pod gruzami mogą znajdować się ludzie - informują lokalne władze. Na miejsce przyjechały: straż pożarna, karetki pogotowia oraz oddział wsparcia psychologicznego. Ze wstępnych analiz wynika, że do eksplozji doszło w magazynie z fajerwerkami. Jej przyczyny są badane.

Czytaj także:

łk

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Azja Armenia

Zobacz także

Zobacz także