more_horiz
Wiadomości

Rosjanie zmywają ze swoich pojazdów oznaczenia "Z". Boją się ukraińskich partyzantów

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 20:45
W okolicach Mariupola okupanci zmieniają na swoich pojazdach tablice rejestracyjne na ukraińskie i zmywają litery "Z". Spowodowane jest to obawą przed ukraińskimi partyzantami - przekonuje doradca mera miasta Petro Andruszczenko. 
Rosyjscy okupanci pod Mariupolem zmywają ze swoich pojazdów oznaczenia Z
Rosyjscy okupanci pod Mariupolem zmywają ze swoich pojazdów oznaczenia "Z"Foto: PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

"»Mariupolski Ruch Oporu« informuje, że okupanci masowo zmieniają tablice rejestracyjne na ukraińskie i zmywają swastyki ze swoich niewojskowych pojazdów. Przynajmniej poza miastem. Rosjanie się boją. I fakt - mają czego. Zemsta jest bliska" - napisał na swoim profilu społecznościowym Petro Andruszczenko.

Pod gruzami naleziono kolejne ludzkie szczątki

Wcześniej poinformował, że "w jednym z bloków w okupowanym przez siły rosyjskie Mariupolu znaleziono szczątki ludzkie. Doradca lojalnego wobec Kijowa mera tego miasta opublikował w komunikatorze Telegram nagranie przedstawiające gruzy budynku i ludzkie szczątki.

Jak napisał, na jednej z ulic w dzielnicy Lewobrzeżnej w Mariupolu "do tej pory nie wydostano zwłok spod gruzów". "Część trupów po prostu obgryzły psy" - dodał.

Sąsiedzi twierdzą, że w budynku jest kilka zwłok (od czterech do sześciu). "Okupacyjne władze nie reagują, udając, że nic się nie dzieje" - napisał Petro Andriuszczenko. Zaznaczył, że w sąsiednich budynkach, "w takich samych ruinach", mieszkają ludzie. 

Rosyjska agresja spowodowała w Mariupolu katastrofę humanitarną. Miasto pozbawione jest dostaw wody, prądu i gazu. Zginęło około 22 tysięcy jego mieszkańców, dwa razy więcej niż podczas II wojny światowej. Ponad 50 tysięcy zostało wywiezionych do Rosji i na tymczasowo okupowane terytoria obwodu donieckiego.

Zobacz także:

Zobacz także: wiceszef MSZ Marcin Przydacz w Programie 3 Polskiego Radia

nj

Zobacz także

Zobacz także