more_horiz
Wiadomości

Pałac Buckingham: królowa Elżbieta II zmarła spokojnie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 20:14
Pałac Buckingham wydał specjalne oświadczenie informujące o śmierci Elżbiety II. Jak podano w komunikacie, "królowa zmarła spokojnie w Balmoral dziś po południu".
Pałac Buckingham: królowa zmarła na zamku Balmoral
Pałac Buckingham: królowa zmarła na zamku Balmoral Foto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

"Król i Królowa Konsorta pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu" - dodano w komunikacie Pałacu Buckingham informującym o śmierci Elżbiety II.

Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. Na tronie zasiadała przez ponad 70 lat - dłużej niż jakikolwiek brytyjski monarcha w historii.

W chwili jej śmierci tron automatycznie przejął jej najstarszy syn, Karol.

Oświadczenie polskiego MSZ

"Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II. Łączymy się w smutku z członkami brytyjskiej Rodziny Królewskiej, narodem brytyjskim i ludźmi na całym świecie. Requiescat in pace" - głosi wpis MSZ zamieszczony na Twitterze.

"Kiedyś nazywana Elżbietą Niezłomną, swoją służbą i zaangażowaniem zawsze pokazywała nam znaczenie trwałych wartości we współczesnym świecie" - napisał na Twitterze Charles Michel. Dodał, że jego myśli są z rodziną królewską i wszystkimi, którzy są w żałobie po śmierci królowej Elżbiety II w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

Czytaj także:

es

Zobacz także

Zobacz także