more_horiz
Wiadomości

Wojna na Ukrainie. Papież: kardynał Krajewski opowiedział mi o zbrodniach w Iziumie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2022 11:12
Papież Franciszek powiedział wiernym, że kardynał Konrad Krajewski, który pojechał z misją na Ukrainę, opowiedział mu o "potwornościach" wojny, jakie tam zobaczył. Jak dodał, papieski wysłannik mówił mu o znalezieniu ciał osób torturowanych, co było nawiązaniem do jego wizyty w miejscu odkrycia zbiorowych mogił w Iziumie.
Papież: kardynał Krajewski opowiedział mi o potwornościach na Ukrainie
Papież: kardynał Krajewski opowiedział mi o potwornościach na UkrainieFoto: praszkiewicz/Shutterstock

Podczas audiencji generalnej w Watykanie papież powiedział: "chciałbym przypomnieć o straszliwej sytuacji udręczonej Ukrainy. Kardynał Krajewski pojechał tam czwarty raz, wczoraj do mnie zadzwonił".

Franciszek podkreślił, że jego wysłannik niesie tam pomoc. Kardynał Krajewski "opowiedział mi o bólu tego narodu, o złu, o potwornościach, o zwłokach osób torturowanych, które tam znajdują. Zjednoczmy się z tym narodem tak szlachetnym i męczeńskim" - dodał papież. 

Audiencja na placu św. Piotra

Papież poświęcił audiencję ogólną na placu św. Piotra swojej 3-dniowej podróży do Kazachstanu, gdzie wziął udział w kongresie przywódców religijnych. Powiedział, że był on promocją pokoju i braterstwa.

VII Kongres Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych w Nur-Sułtanie zakończył się w ubiegły czwartek przyjęciem wspólnej deklaracji. Franciszek powiedział, że nawiązuje ona do historycznego spotkania religijnego na rzecz pokoju, zwołanego w 1986 r. w Asyżu przez św. Jana Pawła II i myśli Mahatmy Gandhiego.

Podziękował władzom Kazachstanu podkreślając, że ten kraj zrezygnował z posiadania broni nuklearnej. Zwracając się do Polaków przywitał uczestników obchodów 40-lecia Fundacji Jana Pawła II. - Dziękuję wam za waszą obecność i zachęcam was do, abyście propagowali w świecie jego dziedzictwo duchowe i świętość jego życia - powiedział. 

W związku z obchodami do Rzymu przybyli między innymi kardynałowie Stanisław Dziwisz i Marek Jędraszewski.

Czytaj także:

Zobacz także: Dariusz Piontkowski w "Sygnałach dnia"

es

Zobacz także

Zobacz także