more_horiz
Wiadomości

Białoruś: 8 lat łagru za "spisek". Sąd w Mińsku skazał kolejną dziennikarkę

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 15:44
Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiosna" powiadomiło, że białoruska dziennikarka Ksenia Łuckina została skazana na 8 lat łagru za rzekomy "udział w spisku antypaństwowym".
Białoruś: wyrok 8 lat łagru dla dziennikarki za udział w spisku antypaństwowym
Białoruś: wyrok 8 lat łagru dla dziennikarki za "udział w spisku antypaństwowym"Foto: Shutterstock/horyd yury

Na Białorusi nie ustają represje polityczne. Sąd w Mińsku skazał dziennikarkę Ksenię Łuckinę na 8 lat łagru za rzekomy "udział w spisku antypaństwowym" - powiadomiło Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiosna".

Ksenia Łuckina pracowała w telewizji państwowej. Podczas protestów społecznych w sierpniu 2020 roku dołączyła do strajku pracowników i wzięła udział w próbie utworzenia niezależnego kanału telewizyjnego. Została aresztowana w grudniu 2020.

"Obrażanie reżimu"

Niedawno  Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiosna" informowało również, że  sąd w Mohylewie skazał Alenę Łazarczyk na 8 lat łagru za rzekome "obrażanie Aleksandra Łukaszenki" i "działalność ekstremistyczną".

Alena Łazarczyk została aresztowana w grudniu zeszłego roku za udział w protestach społecznych po sfałszowanych wyborach prezydenckich dwa lata temu. Jej 6-letni syn został przekazany do sierocińca.  

Czytaj także:

Zobacz także: Paweł Sałek w "Sygnałach dnia"

IAR/es

Zobacz także

Zobacz także