more_horiz
Wiadomości

Bezpośredni apel papieża Franciszka do Putina. "Wojna nie jest rozwiązaniem, lecz zniszczeniem"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2022 13:27
Papież Franciszek podczas niedzielnego spotkania z wiernymi po raz pierwszy bezpośrednio zaapelował do przywódcy Rosji Władimira Putina o przerwanie spirali przemocy i śmierci na Ukrainie. Ojciec święty w całości poświęcił swoje wystąpienie przed modlitwą Anioł Pański sytuacji na Ukrainie. O szczegółach korespondent Polskiego Radia we Włoszech Piotr Kowalczuk. 
Papież zaapelował do Władimira Putina o przerwanie spirali przemocy i śmierci na Ukrainie
Papież zaapelował do Władimira Putina o przerwanie spirali przemocy i śmierci na UkrainieFoto: PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Papież Franciszek powiedział, że jest głęboko wstrząśnięty sytuacją na Ukrainie. Zaznaczył, że pewnych czynów nie można będzie nigdy zapomnieć. Wymienił między innymi Buczę i Mariupol, gdzie Rosjanie dopuścili się zbrodni wojennych. To, że światu grozi obecnie wojna nuklearna, nazwał absurdem.

- Co musi się jeszcze wydarzyć, ile krwi musi zostać przelanej, byśmy zrozumieli, że wojna nigdy nie jest rozwiązaniem, że jest zniszczeniem? - skomentował ojciec święty.

Apel papieża o przerwanie wojny

Franciszek zwrócił się także z kolejnym apelem o zawieszenie broni, a potem po raz pierwszy zaapelował bezpośrednio do przywódcy Rosji Władimira Putina, by ten przerwał działania wojenne.

Z kolei, ubolewając nad losem zaatakowanego narodu ukraińskiego, zwrócił się z prośbą do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, by ten był otwarty na poważne propozycje pokojowe.

Czytaj także:

ng//IAR/kor

Zobacz także

Zobacz także