more_horiz
Wiadomości

Zełenski zwrócił się do Rosjan: coraz więcej z Was zdaje sobie sprawę, że musi umrzeć z powodu jednej osoby

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 00:57
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził, że Rosjanie już przegrali wojnę, ponieważ władze w Moskwie zmuszone są tłumaczyć społeczeństwu, po co prowadzą mobilizację i po co ludzie mają iść na niemal pewną śmierć.
Wołodymyr Zełenski do Rosjan: przegraliście, bo musicie tłumaczyć swojemu społeczeństwu konieczność samounicestwienia.
Wołodymyr Zełenski do Rosjan: przegraliście, bo musicie tłumaczyć swojemu społeczeństwu konieczność samounicestwienia.Foto: PAP/EPA/VASILIY ZHLOBSKY

W cowieczornym wystąpieniu polityk zwrócił się do Rosjan i podkreślił, że nie pomoże im już żadna broń, którą uda im się zdobyć.

- Jeśli ludzie czują, że mają rację i są na własnej ziemi, sami wszystko rozumieją. Nie potrzebują na co dzień natrętnych wykładów na temat alternatywnej historii i seansów informacji politycznej - na zebraniu z nauczycielami lub spotkaniu na temat postępów w sezonowych pracach terenowych - dodał.

Zełenski zapewnił, że Ukraińcy wiedzą, o co walczą. - I coraz więcej obywateli Rosji zdaje sobie sprawę z tego, że musi umrzeć tylko z powodu jednej osoby, która nie chce zakończyć wojny - dodał.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:16 11978260_1.mp3 Wołodymyr Zełenski do Rosjan: przegraliście, bo musicie tłumaczyć swojemu społeczeństwu konieczność samounicestwienia (IAR)

WYSTĄPIENIE PREZYDENTA WOŁODYMYRA ZEŁENSKIEGO


IAR/jb

Zobacz także

Zobacz także