more_horiz
Wiadomości

Do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego ostrzału Zaporoża

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2022 01:08
W czwartek wieczorem szef władz obwodowych Ołeksandr Staruch poinformował, że "do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego ostrzału Zaporoża na południowym wschodzie Ukrainy". Pięć osób uważa się za zaginione.
Do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego ostrzału Zaporoża.
Do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych rosyjskiego ostrzału Zaporoża.Foto: PAP/Vladyslav Musiienko

"Z ogromnym żalem informuję, że wzrosła liczba ofiar ataku terrorystycznego na centrum miasta. Potwierdzono śmierć siedmiu mieszkańców regionalnego centrum, a co najmniej pięć osób uznano za zaginione. Obecnie trwa przeszukiwanie gruzów, następnie będzie można ustalić dokładną liczbę zabitych i rannych" - napisał Staruch na Telegramie. Dodał, że udało się uratować 21 osób, którym udzielono już niezbędnej pomocy.

"Prawdziwy akt terrorystyczny"

Staruch podkreślił, że ostrzał Zaporoża rakietami S-300 jest prawdziwym aktem terrorystycznym, ponieważ nie jest to przypadkowe trafienie, ale seria pocisków wycelowanych w wieżowce. "W pobliżu miejsca uderzenia nie ma żadnych obiektów wojskowych ani innych ważnych obiektów, jedynie budynki cywilne i budynki mieszkalne" - zaznaczył.

Miasto liczące przed wojną około 720 tys. mieszkańców jest stolicą obwodu zaporoskiego na południowym wschodzie Ukrainy. 30 września władze Rosji bezprawnie ogłosiły aneksję części tego obwodu, która jest okupowana w wyniku rosyjskiej inwazji zbrojnej. Aneksję poprzedziły nielegalne i sfałszowane referenda. 

Czytaj także:


PAP/jb

Zobacz także

Zobacz także