more_horiz
Wiadomości

Groby bohaterów AK na Białorusi. Pamiętają o nich mieszkający tam Polacy

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2022 15:44
Polacy mieszkający na Białorusi pamiętają o bohaterach z Armii Krajowej, którzy walczyli o wolną Polskę. 1 i 2 listopada nasi rodacy składają kwiaty i zapalają znicze na grobach bohaterów, którzy oddali życie zmagając się z hitlerowskimi i sowieckimi okupantami. O szczegółach Maciej Jastrzębski, IAR.
1 i 2 listopada nasi rodacy składają kwiaty i zapalają znicze na grobach bohaterów, którzy oddali życie zmagając się z hitlerowskimi i sowieckimi okupantami
1 i 2 listopada nasi rodacy składają kwiaty i zapalają znicze na grobach bohaterów, którzy oddali życie zmagając się z hitlerowskimi i sowieckimi okupantamiFoto: PAP/Darek Delmanowicz

W tym roku w wielu miejscach po raz pierwszy od wielu lat nie płoną znicze, bo wcześniej służby białoruskiego reżimu zniszczyły groby i pomniki żołnierzy Armii Krajowej.

Za zniszczenie na Białorusi mogił żołnierzy Armii Krajowej odpowiedzialne są miejscowe władze - powiedział Polskiemu Radiu białoruski opozycjonista Aleś Michalewicz. - To jest takie tradycyjne sowieckie działanie polegające na niszczeniu wszystkiego co nie odpowiada tej wersji historii, którą propagują reżimy w Mińsku i w Moskwie - podkreśla białoruski opozycjonista.

W tym roku nieznani sprawcy zrównali z ziemią między innymi kwaterę polskich bohaterów na cmentarzu w Mikuliszkach i zniszczyli nagrobne krzyże w okolicach wsi Kaczyczy.

Posłuchaj
00:23 12023280_1.mp3 Białoruś: na części mogił AK nie zapłonęły znicze, bo mogiły zniszczył reżim - IAR

Czytaj także:

Zobacz także: Paweł Mucha w "Sygnałach dnia"

IAR/es

Zobacz także

Zobacz także