more_horiz
Wiadomości

Rosja państwowym sponsorem terroryzmu. Fogiel: trzeba nazwać rzeczy po imieniu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2022 07:51
- To, co robi Rosja na Ukrainie: ataki na ludność cywilną, próby wzbudzania masowego strachu i niszczenia oporu przez zastraszanie wyczerpuje klasyczną definicję terroryzmu. Te rzeczy trzeba nazwać po imieniu - mówił PAP rzecznik PiS i szef komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel, pytany o projekt rezolucji PE.
Fogiel o uznaniu Rosji za państwowego sponsora terroryzmu: te rzeczy trzeba nazwać po imieniu
Fogiel o uznaniu Rosji za państwowego sponsora terroryzmu: te rzeczy trzeba nazwać po imieniuFoto: PAP/Nina Liashonok

Grupy polityczne Parlamentu Europejskiego osiągnęły porozumienie ws. tekstu projektu rezolucji dotyczącej uznania Rosji za państwowego sponsora terroryzmu. Głosowanie nad rezolucją ma odbyć się na rozpoczynającej się w poniedziałek sesji plenarnej PE w Strasburgu.

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych zwrócił uwagę, że prace nad projektem rezolucji zostały zainicjowane przez Grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS. - To duży sukces frakcji EKR i również europosłów PiS w ramach tej frakcji, dzięki którym udało się dojść do porozumienia w sprawie treści rezolucji - mówił Fogiel.

"Ataki na ludność cywilną, próby wzbudzania masowego strachu"

Zwrócił uwagę, że inicjatywa początkowo napotkała na opór ze strony innych frakcji w PE, w tym Europejskiej Partii Ludowej, do której należą PO i PSL. - Wydaje się jednak, że udało się przekonać większość w PE, że jest to słuszna inicjatywa, by określić Rosję jako państwowego sponsora terroryzmu - podkreślił rzecznik PiS.

- To, co robi Rosja na Ukrainie: ataki na ludność cywilną, próby wzbudzania masowego strachu i niszczenia oporu Ukraińców przez zastraszanie wyczerpuje klasyczną definicję terroryzmu i w związku z tym dobrze, by te rzeczy były nazwane po imieniu - ocenił Fogiel.

»ROSYJSKA AGRESJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«

Czytaj również:

dn/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także