more_horiz
Wiadomości

Brytyjski ekspert wojskowy o wojnie w zimowych warunkach: Ukraińcy poradzą sobie lepiej niż Rosjanie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2022 19:56
- Ukraińscy żołnierze są lepiej wyposażeni do walki w zimowych warunkach niż Rosjanie, a zimą ich wyższa motywacja tym bardziej będzie miała znacznie - ocenił w niedzielę brytyjski ekspert wojskowy prof. Michael Clarke.
Ekspert: ukraińscy żołnierze są lepiej przygotowani do zimy niż rosyjscy
Ekspert: ukraińscy żołnierze są lepiej przygotowani do zimy niż rosyjscyFoto: PAP/EPA/SERGIY KOZLOV

- Teraz przez kilka dni będzie cztery lub pięć stopni poniżej zera. Ziemia zamarznie i pozostanie zmrożona. To ma znaczenie dla żołnierzy. Ponieważ pogoda staje się teraz zimna, to podkreśli różnicę w jakości między wojskami rosyjskimi i ukraińskimi. Aby radzić sobie z zimą, żołnierze muszą być dobrze zaopatrzeni i wyposażeni, muszą być rotowani z okopów w regularnych odstępach - mówił Clarke w rozmowie ze stacją Sky News.

- Moim zdaniem Ukraińcy poradzą sobie lepiej niż Rosjanie, ponieważ są teraz lepiej wyposażeni i zmotywowani do wytrzymania. Wielu Rosjan już teraz jest nieszczęśliwych i nie chce tam być - dodał.

Oznaka desperacji Rosjan

Odniósł się on też do doniesień, że Rosjanie wystrzeliwują na Ukrainę stare pociski przeznaczone do przenoszenia broni jądrowej, ale bez głowic nuklearnych, co ma na celu zmylenie ukraińskiej obrony powietrznej. Jak ocenił, te doniesienia są oznaką desperacji z ich strony.

Czytaj także:

PAP/mr

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także