more_horiz
Wiadomości

Zełenski ostrzega przed kolejnymi atakami rakietowymi Rosji. "Opracowujemy wszystkie scenariusze"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2022 22:47
W nadchodzącym tygodniu Rosjanie mogą dokonać kolejnych zmasowanych ataków na Ukrainę - mówił Wołodymyr Zełenski w swoim wieczornym wystąpieniu. Jak podkreślił, cały kraj przygotowuje się do ostrzału.
Prezydent Zełenski mówił m.in. o możliwych kolejnych rosyjskich zmasowanych atakach rakietowych
Prezydent Zełenski mówił m.in. o możliwych kolejnych rosyjskich zmasowanych atakach rakietowychFoto: PAP/Viacheslav Ratynskyi

Według ukraińskiego prezydenta ataki mogą być równie potężne, jak te dokonane przez Rosjan w zeszłą środę. Wołodymyr Zełenski w obliczu zagrożenia zaapelował do swoich rodaków o okazywanie sobie wzajemnej pomocy.

- Nasze siły obrony przygotowują się do ataków. Przygotowuje się cały kraj. Opracowujemy wszystkie scenariusze. Powinniśmy też być zjednoczeni, dlatego nie pozostawiajcie bez pomocy tych wszystkich, którym możecie pomóc. Reagujcie na alarmy bombowe. Wszyscy razem przetrwamy również to wyzwanie wojny, tę zimę, te starania Rosji wykorzystania chłodu przeciwko ludności - powiedział Wołodymyr Zełenski.

Rosyjski ostrzał Ukrainy

Zeszłej środy Rosjanie wystrzelili na Ukrainę ponad 70 rakiet. Celowali głównie w obiekty infrastruktury energetycznej. Mimo strącenia ponad 50 z rakiet rosyjski atak poczynił poważne straty, w wyniku których większość Ukraińców pozbawiona była prądu. Odłączone od sieci były też wszystkie elektrownie jądrowe i duża część elektrociepłowni, oraz elektrowni wodnych. Usuwanie skutków ostrzału wciąż trwa. Według danych MSW, w niedzielę wieczorem prądu pozbawionych było ponad 500 miejscowości. Rosjanie dokonują powtarzających się zmasowanych ataków rakietowych na Ukrainę od października.

Posłuchaj
00:30 Buszko.mp3 Ukraiński prezydent o możliwych kolejnych rosyjskich zmasowanych atakach rakietowych (IAR)

Czytaj też:

IAR/mr

Zobacz także

Zobacz także