more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ Wielkiej Brytanii: Polska stoi na czele regionalnej reakcji na wojnę przeciwko Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 20:23
- Polska stoi na czele regionalnej reakcji na wojnę przeciwko Ukrainie, zarówno poprzez życzliwe przyjęcie uchodźców uciekających przed wojną, jak i podjęcie zdecydowanych działań przeciwko reżimowi Putina - powiedział szef brytyjskiej dyplomacji James Cleverly w czwartek w Łodzi, gdzie trwa posiedzenie Rady Ministerialnej OBWE.
Szef MSZ Wielkiej Brytanii: Polska na czele regionalnej reakcji na wojnę przeciwko Ukrainie
Szef MSZ Wielkiej Brytanii: Polska na czele regionalnej reakcji na wojnę przeciwko UkrainieFoto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

James Cleverly w czwartek w Łodzi, gdzie trwa posiedzenie Rady Ministerialnej OBWE. - Od momentu, gdy nasi żołnierze stanęli ramię w ramię podczas II wojny światowej, aż po nasze bliskie partnerstwo w obliczu dzisiejszej rosyjskiej agresji, Wielką Brytanię i Polskę łączy historyczna więź, która czyni nas bliskimi i efektywnymi w swoim działaniu partnerami - przypomniał Cleverly.

Wielka Brytania i Polska są zjednoczone w naszym wsparciu dla Ukrainy przeciwko brutalnej i nielegalnej wojnie prowadzonej przez Rosję - zapewnił, dodając, że w rozmowie z szefem polskiego MSZ Zbigniewem Rauem podkreślił dążenie do wzmocnienia bilateralnych relacji.

"Jesteśmy zjednoczeni w naszym wspólnym celu"

- Jesteśmy zjednoczeni w naszym wspólnym celu, jakim jest wspieranie Ukrainy i niedopuszczenie do tego, by inwazja Putina zakończyła się sukcesem - wskazał.

- Dziękuję panu ministrowi Rauowi za przewodniczenie w tym roku OBWE, która była kluczowym forum pociągania Rosji do odpowiedzialności poprzez ujawnianie okrucieństw popełnianych w Ukrainie - zakończył.

Do Łodzi przybyło 200 delegatów z ponad 50 krajów świata. Posiedzenie i będące jego częścią dyskusje dotyczą przede wszystkim wojny na Ukrainie i jej wpływu na bezpieczeństwo europejskie.
Rada Ministerialna OBWE zakończy się w piątek

Czytaj także:

dn/PAP

Zobacz także

Zobacz także