more_horiz

O zbrodniach wojennych Rosji na forum OBWE. Kwiatkowski: dziękuję za to marszałkom Sejmu i Senatu

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 08:30
- Absolutnie każde demokratyczne państwo na świecie powinno robić wszystko, żeby krwawego dyktatora Putina powstrzymać - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kwiatkowski (senator niezależny).  

W Warszawie zakończyła się jesienna, dwudniowa sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. Rozmawiano między innymi o wojnie na Ukrainie i jej wpływie na bezpieczeństwo kontynentu europejskiego oraz roli Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie i parlamentów narodowych.

- Chciałbym publicznie podziękować marszałkom Senatu i Sejmu, że wykorzystali posiedzenie OBWE do tego, żeby mówić o rosyjskich zbrodniach. My oczywiście tutaj w Polsce o nich wiemy. Jednak są takie państwa, np. na Bałkanach, które są członkami OBWE, choćby Serbia, gdzie te resentymenty ukraińskie dalej są bardzo silne i to, że zgromadzenie OBWE w Polsce wykorzystaliśmy do tego, żeby mówić o zbrodniach rosyjskich, to jest ogromna zaleta, po to także, by wpływać na opinię publiczną, na dyplomatów państw, które chciałyby trochę "poflirtować" z Rosją - stwierdził Krzysztof Kwiatkowski, podsumowując ostatnie zgromadzenie OBWE.    

W ocenie polityka doktryna, żeby powstrzymywać imperium zła wszędzie, gdzie jest to możliwe, jest dalej aktualna. - Rosja się nie zmieniła. Absolutnie każde demokratyczne państwo na świecie powinno robić wszystko, żeby krwawego dyktatora Putina powstrzymać - dodał.   

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:46 PR24 2022_11_28-07-35-21.mp3 Krzysztof Kwiatkowski o posiedzeniu OBWE w Polsce ("24 pytania-Rozmowa poranka")
 
  

* * *

Audycja:  24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadził: Mirosław Skowron

Gość: Krzysztof Kwiatkowski (senator niezależny)

Data emisji: 28.11.2022

Godzina emisji: 07.35

kmp/kor

Zobacz także

Zobacz także