more_horiz
Wiadomości

Ważne wyróżnienie dla szefa polskiego MSZ. Zbigniew Rau otrzymał ukraiński Order Za Zasługi

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 20:19
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau otrzymał ukraiński Order Za Zasługi - poinformował na Twitterze rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina. Odznaczenie wręczył mu szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba.
Szef polskiego MSZ Zbigniew Rau otrzymał ukraiński Order Za Zasługi
Szef polskiego MSZ Zbigniew Rau otrzymał ukraiński Order Za ZasługiFoto: Twitter/MSZ

Order Za zasługi to państwowe odznaczenie ukraińskie, ustanowione w 1996 roku. Nadaje się go także obcokrajowcom lub osobom nieposiadającym obywatelstwa. Przyznawany jest w trzech stopniach za wybitne zasługi w ekonomicznej, naukowej, społeczno-kulturalnej, wojskowej, państwowej, publicznej oraz innych sferach aktywności społecznej na rzecz Ukrainy.

Zbigniew Rau i Dmytro Kułeba spotkali się w czwartek na marginesie posiedzenia Rady Ministerialnej OBWE w Łodzi podsumowującej polskie tegoroczne przewodnictwo w organizacji.

Inne spotkania szefa MSZ

Jak przekazało w mediach społecznościowych MSZ, podczas spotkania z ministrem Kułebą szef polskiej dyplomacji podkreślił, że broniąc Ukrainy, walczącej z rosyjską agresją, OBWE broni również swojej tożsamości.

Spotkanie z Kułebą było jednym z wielu czwartkowych spotkań bilateralnych szefa polskiej dyplomacji, wcześniej spotkał się on między innymi z podsekretarz stanu USA Victorią Nuland.
Zbigniew Rau spotkał się także z szefem MSZ Armenii Araratem Mirzoyanem; tematem rozmów ministrów była sytuacja w regionie Kaukazu Południowego.

Zobacz także:

Zobacz także: wiceszef MSZ Marcin Przydacz w Programie 3 Polskiego Radia

jp/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także